Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

Zimy już nie będzie, a wiosna da nam popalić

Tegoroczna zima była rekordowo ciepła. Przed nami wiosna, a nawet chyba już lato. 
Amerykański portal pogodowy AccuWeather publikuje prognozy długoterminowe na kolejne pory roku. W całej Europie utrzymywać będzie się cieplejsza aura odpowiedzialna za brak białej zimy w tym roku. Nadchodząca wiosna ma być ciepła, a momentami nawet upalna. Przedłużające się ciepło powoduje wczesne pączkowanie i wzrost stężenia pyłków. Dlatego alergicy powinni przygotować się na wcześniejsze rozpoczęcie sezonu.
Portal tvnmeteo.pl potwierdza, że tegoroczny marzec w stanowczej większości Europy przyniesie wysokie wartości na termometrach.- Jeżeli prognoza się sprawdzi, to odchylenie temperatury w marcu będzie wynosić nawet do +3 stopni Celsjusza - tłumaczył prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Oznacza to, że będzie średnio o 3 stopnie cieplej niż zazwyczaj.
 
Wysokiej temperaturze tej wiosny mają towarzyszyć gwałtowne zjawiska atmosferyczne, takie jak burze, wichury i tornada. Niebezpiecznie ma być zwłaszcza w kwietniu i maju. Dotyczyć będzie to szczególnie północnego zachodu Polski.
 
Prawdopodobne są również susze spowodowane wysoką temperaturą. "W maju możliwe są dni z temperaturą 27 C lub wyższą" - pisze portal

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.