Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Zakończył się remont ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach

Zakończono II i jednocześnie ostatni etap przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. 30 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie tego odcinka. W zeszłym roku zmodernizowany został odcinek ulicy Grunwaldzkiej od Wołczyńskiej do przedszkola w Plewiskach. W tym roku drogowcy zajęli się kolejnym, prawie kilometrowym odcinkiem - od przedszkola do ulicy Szkolnej.

Wymieniona została konstrukcja jezdni, cała ulica zyskała nową nawierzchnię. Powstały chodniki, zjazdy do posesji, a także zatoki autobusowe i postojowe dla samochodów. Przebudowane zostały również skrzyżowania z ulicami Kolejową oraz Szkolną. Na tym pierwszym zmodernizowana została sygnalizacja świetlna, z kolei przy skrzyżowaniu z ulicą Szkolną na przejściu dla pieszych powstał azyl, co zdecydowanie uspokoiło ruch w tym miejscu.

- Obecnie ulica Grunwaldzka na odcinku powiatowym, która dwukrotnie otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa, jest odwodniona, ma nową nawierzchnię. Rowerzyści oraz piesi mogą czuć się bezpiecznie na nowych i szerszych chodnikach, gdzie dopuszczony jest ruch rowerowy - mówił podczas otwarcia Jan Grabkowski, starosta poznański, który chwalił też współpracę z gminą Komorniki współfinansującą prace. Wójt gminy komentował - Gminie przybywa mieszkańców, którzy chcą bezpiecznie i wygodnie poruszać się po naszym terenie, dlatego zawsze będziemy otwarci na współpracę z powiatem poznańskim - mówił Jan Broda.

Całkowity koszt remontu to 12 mln złotych, aż 4 mln pochodzą z dofinansowania z  Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
foto:powiat.poznan.pl

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.