Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Zakończenie sondy

1 września weszła w życie reforma edukacji, na mocy której między innymi zlikwidowano gimnazja. Pomysł powrotu do 8-letnich podstawówek wywołał wielką dyskusję, więc jakiś czas temu zapytaliśmy Państwa o opinię na ten temat. Zagłosowało 290 osób. Okazało się, że 62% uczestników naszej sondy poparło decyzję rządu o likwidacji gimnazjów, na „nie” było 37%, a 1 % nie miało zdania. Niebawem kolejna sonda.

Komentarze

b78

2017-09-15

jeden z "dobrych" efektów reformy...
http://www.plewiska.net/?trudna-sytuacja-w-szkole-w-wirach,2380
"oj" chyba nie

2017-09-14

Polskie prawo rozróżnia dwa pojęcia: obowiązek szkolny i obowiązek nauki. Obowiązek szkolny polega na przymusie uczęszczania do szkoły i rozpoczyna się w roku szkolnym, w którym dziecko kończy 7. rok życia. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat. Ustawa nie określa w wyraźny sposób, kiedy obowiązek szkolny się kończy. Można o tym wnioskować jedynie w związku z pojęciem obowiązku nauki, czyli uczęszczania do szkoły osób w określonym przez prawo wieku. Obowiązek nauki obejmuje osoby od 7. do 18. roku życia, co pokrywa się z wiekiem, z którym (generalnie) uzyskuje się pełnoletniość. Ponieważ nauka w prawidłowym toku (bez powtarzania klasy) kończy się w gimnazjum w wieku 15 lat, musi być kontynuowana przez uczęszczanie do publicznej lub niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej lub przez realizowanie, zgodnie z odrębnymi przepisami, przygotowania zawodowego u pracodawcy.
oj

2017-09-13

Tak, tylko zauważcie, że po 8klasach można iść do liceum, technikum czy też do zawodówki. W obecnym "systemie" wiele dzieci kończy na gimnazjum.... Bez zawodu, bez wykształcenia.... Na ławce....
b78

2017-09-13

Czy chcemy, czy nie czasy Bieruta, Gomułki i Gierka minęły. Nic nie da wracanie do szkoły sprzed 40 lat. Podstawy programowe można cofnąć w czasie, ale dzieci nie cofniemy do lat 70-tych.
PL LB

2017-09-13

Uwaga do ,,abc". Zaklinanie rzeczywistości ??
,,Oj" ma rację. Co ma piernik do wiatraka.
Nie było smartfonów, laptopów FB. A co to ma do rzeczy i jaki związek z gimnazjami. Nie rozumiem tego pokrętnego wywodu.
b78

2017-09-13

Sytuacje w wiejskich szkołach są bardzo różne (dzieci w mieście tylko w niewielkim stopniu odczują tę reformę). Nie wszystkie dzieci marzyły o o pzostaniu na wsi i chciało się wyrwać np. z post-p-g-rowskich osiedli . Jedyną szansą było gimnazjum w gminie-centrum lokalnej kultury i nowe otwarcie w nowej szkole (po prosu inne towarzystwo i inni nauczyciele). Po reformie skończą 8 klas i nie będą wiedzieć, że istnieje inne życie. Prosta droga do ławeczki...
abc

2017-09-13

b78 masz rację. Świat się zmienia na naszych oczach czy tego chcemy czy nie. I zaklinanie rzeczywistości przeciwników gimnazjów tego nie zmieni.
oj

2017-09-13

oj, nie zgodzę się z wypowiedzią, choć tak - skończyłem podstawówkę 8klasową. Czy wspominam dobrze? nie wiem.
Ale wg mnie gimnazja to zło. Wychodzi takie dziecko po szóstej klasie do gimnazjum i myśli, że jest dorosłe. Nowi nauczyciele, nowi koledzy. Głowa pełna atrakcji, do tego okres dojrzewania.
Wg mnie w 8klasowej podstawówce będzie większy szacunek do nauczycieli, którzy będą znać uczniów od dłuższego czasu i będą potrafili z nimi rozmawiać, radzić sobie z "baranami" (bez urazy, chodzi o tumanów - jeśli będą jacyś)
Wystarczy popatrzeć na statystyki obecnie, ile osób nie zdaje matury, a te są coraz prostsze.
Owszem, nie było smartfonów, laptopów i FB, ale teraz w szkole też ich być nie powinno, co najwyżej po, więc nie rozumiem co to ma do rzeczy.

Abstra *** kiedyś wychodziliśmy na dwór, chodziliśmy po trzepakach, spotykaliśmy się ze znajomymi, przesiadywaliśmy na boisku, a teraz? wystarczy w wakacje popatrzeć na boisko... zero - max kilkoro dzieci...


b78

2017-09-12

Pewnie z 80% badanych skończyło 8 klasową podstawówkę i dobrze ja wspomina. To było jednak w XXw - nie było smartfonów, laptopów i FB.... Świat idzie do przodu a my do tyłu...
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.