Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

Zakończenie sondażu - mieszkańcy Plewisk krytycznie oceniają tutejszą komunikację publiczną

Nie od dziś słyszymy apele, żeby rezygnować z jazdy samochodami na korzyść komunikacji publicznej. Na pewno większość z nas jest za tym, ale w przypadku Plewisk co w zamian oferuje tutejszym mieszkańcom nasza gmina? W przypadku transportu publicznego od lat niewiele się tutaj zmieniło. Liczba mieszkańców wzrosła parokrotnie, a autobusy nadal jeżdżą rzadko. W godzinach szczytu są przepełnione, więc trudno się dziwić, że większość Plewiszczan woli polegać na własnym środku komunikacji.
 
W związku z tym, że redakcja plewiska.net od dłuższego czasu otrzymywała od naszych czytelników liczne sygnały dotyczące niezadowolenia z funkcjonowania tutejszej komunikacji publicznej, postanowiliśmy przeprowadzić sondaż na ten temat.
 
Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości. Na pytanie ” Czy Twoim zdaniem tutejsza komunikacja publiczna zaspokaja potrzeby mieszkańców Plewisk” „tak” i „raczej tak” odpowiedziało 10% uczestników, natomiast innego zdania było 90%! ( 73%-„nie” i 17%-„raczej nie”).
 
Oczywiście wśród obrońców obecnego status quo pojawią się głosy,  że wszystkiemu winny jest przejazd kolejowy na Grunwaldzkiej…,  że wprowadzono nowy tabor…, że… etc.,  ale to tylko część prawdy. Jesteśmy przekonani, że obecną sytuację można szybko zmienić. Mieszkańcy Plewisk chcą zwiększenia częstotliwości kursów autobusów linii 716, przynajmniej w godzinach szczytu, co zapewni im szybsze przemieszczanie i podróż  w ludzkich warunkach. Swoją drogą ciekawe, czy któryś z gminnych notabli podróżował tą linią rano z Plewisk i po 16.00 z Junikowa.
 
Lokalne władze zamieszczają wielokrotnie na swojej stronie internetowej informacje o wysokich miejscach naszej gminy w rozmaitych ogólnopolskich rankingach. Trzeba pamiętać, że sukcesy nie rodzą się w urzędzie lecz w  terenie. Spory udział w  nich mają Plewiska, tutejsze firmy i mieszkańcy. Pamiętajmy, że  Plewiska to największa społeczność w tej gminie, znacznie liczebniejsza od Komornik.
 
Tak niewiele oczekujemy w  zamian.
 
O innych bolączkach tutejszych mieszkańców następnym razem.

 

Komentarze

x

2018-07-13

710?? W ten relikt czasów prl to strach wsiadać. PUK by się wstydził czymś takim ludzi wozić, zwłaszcza że reszta taboru naprawdę imponuje.
WSTYD
Piotr

2018-07-13

Na linii 716 w godzinach szczytu nie można polegać, bo tkwi w korku przed przejazdem przez co autobus nie jedzie zgodnie z rozkładem jazdy. Alternatywą powinna być linia 710 na Górczyn, ale jeżdżą nią małe busiki tylko raz na godzinę. Ciężko by autobus jeżdżący tak rzadko pasował osobom dojeżdżającym codziennie do pracy. Nikt nie chce wracając z pracy czekać na pętli na Górczynie prawie godzinę wypatrując 710. Gdyby ten autobus jeździł chociaż co pół godziny to może część ludzi zaczęłaby korzystać regularnie z tej linii. Obecnie tak rzadko jeździ że mieszkańcy Plewisk nie biorą jej na poważnie pod uwagę, a gmina powie że nie zrobi więcej kursów bo mało osób jeździ 710.
b

2018-07-11

Między 23.15 a 5.15 z Junikowa do Plewisk tylko na piechotę albo TAXI....
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.