Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Zakaz kąpieli w jeziorze Jarosławieckim

Przez całe lata niezależnym organizatorem kąpieliska nad jeziorem Jarosławieckim był Mikroregion Wielkopolskiego Parku Narodowego. Obecnie, zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017 r., organizator kąpieliska jest zobowiązany przekazać wójtowi gminy wniosek o umieszczenie w wykazie kąpielisk wydzielonego fragmentu wód powierzchniowych, na którym planuje utworzyć kąpielisko. Mikroregion WPN  nie wystąpił jednak w ustawowym czasie ze stosownym wnioskiem o umieszczenie kąpieliska nad jeziorem Jarosławieckim w wykazie kąpielisk. Mimo tego Gmina Komorniki sama podjęła działania zmierzające do”zalegalizowania” publicznego kąpieliska nad tamtejszym jeziorem. Jednak decyzją radnych uchwała nie została poddana pod głosowanie.
 
Dlatego  w tym roku będzie obowiązywał zakaz kąpieli. Szkoda.

Komentarze

Anton

2018-08-13

Tam jest znak taki jak powyżej w informacji. Ciekawe tylko, kto ma ten zakaz egzekwować. Ratownicy, których tam nie ma, czy też może WPN który od lat nie egzekwuje ani opłaty za wstęp do parku ani zakazu wjazdu samochodów do lasu. A może straż gminna? :-)
Pływak

2018-08-06

Czy tam obowiązuje zakaz kąpieli, czy po prostu nie ma plaży strzeżonej?
Sosna

2018-08-04

Co to za radni, którzy działają na szkodę mieszkańców? Takie piękne, czyste jezioro, których w rejonie brakuje. O co chodzi?
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.