Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

Wysokie grzywny dla niesfornych właścicieli psów - nowe prawo weszło w życie

Od kilku dni w Polsce obowiązują nowe przepisy dotyczące obchodzenia się ze zwierzętami.
 
Zmiany w kodeksie wykroczeń obejmują szczególnie zaostrzone kary za niedopilnowanie psa z tzw. listy ras agresywnych, na której znajduje się m.in. amerykański pit bull terrier.
- Jeśli właściciel np. groźnego psa trzyma go na nieogrodzonej posesji lub puszcza go wolno podczas spacerów, co zagraża zdrowiu a nawet życiu innych ludzi, może zostać ukarany grzywną do 5000 zł, a nawet ograniczeniem wolności. Do tej pory za nieostrożność przy trzymaniu zwierzęcia groziła grzywna w wysokości zaledwie do 250 zł -
 informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.
 
W przypadku zwierząt spoza listy niebezpiecznych możliwe będzie nałożenie 1000 złotych grzywny.
Podczas prac nad nowelizacją przedstawiciele resortu sprawiedliwości podkreślali, że zmiany są koniecznie, ponieważ w Polsce często dochodzi do ataków ze strony agresywnych zwierząt, na które szczególnie narażone są dzieci.

Komentarze

Kaz 68

2018-11-22

Przydała by się jeszcze wysoka grzywna za niesprzątanie kup a jeszcze lepszą karą były by prace społeczne,czyli sprzątanie po takich samych niesprzątających.
Wlasciciel dwóch zdyscyplinowanych psów

2018-11-19

Pierwsza logiczna informacja w sprawie nowych przepisów.
Od zeszłego piątku zapanowała panika wśród psiarzy... może i dobrze, bo niektórzy wreszcie może się przejmą i zaczną pilnować swoje psy.
Ale oprócz zmiany wysokości kary NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO !
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.