Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Wymiana starych pieców na nowe

Wnioski o dopłaty do wymiany starych pieców mieszkańcy powiatu poznańskiego mogą składać od 14 lutego. Finansowanie obejmuje modernizację lub likwidację ogrzewania opartego na paliwie stałym. Wniosek musi być złożony w siedzibie Starostwa Powiatowego przez właściciela lokalu. Osób, które ubiegać się będą o dofinansowanie nie obowiązują kryteria, jeśli chodzi o dochody.

To pierwsza inicjatywa ograniczania emisji toksycznych związków chemicznych oraz cząstek pyłu, które zatruwają naszą atmosferę. Nasze działania to nic innego jak wypełnianie założeń ustawy antysmogowej – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. Doskonale wiemy, że emisja szkodliwych substancji, które generuje stare ogrzewanie węglowe, negatywnie i długotrwale wpływa na nasze zdrowie, powodując przede wszystkim ciężkie choroby układu oddechowego. Nie wspominając o zatruwaniu środowiska - dodaje.

Na jeden lokal przysługiwać będzie dotacja w wysokości 7 tysięcy. Jednak, jeśli wspólnota mieszkaniowa lub właściciel nieruchomości, w której jest kilka lokali mieszkalnych, będzie chciał się pozbyć starego, nieekologicznego ogrzewania, może otrzymać do 14 tysięcy złotych. Co ważne dofinansowanie nie może być większe niż 80 procent kosztów kwalifikowanych.

Wnioski od osób prywatnych, podmiotów gospodarczych, osób prowadzących działalność rolniczą czy spółdzielni mieszkaniowych przyjmuje Kancelaria Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18, od 14 lutego do 7 marca w godzinach pracy urzędu (pon. 9.30-16.30 i wt.-pt. 8.00-15.00)- informuje Katarzyna Wozińska-Gracz ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu.Informacji udzielają:

Agnieszka Cięszczyk
tel. 61 2269-211

Agnieszka Karwacka
tel. 61 8410-545

źródło:epoznan.pl i i bip.powiat.poznan.pl

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.