Info
Jak oceniasz zagrożenie zarażenia się koronawirusem

Wójt gminy Komorniki podjął decyzję w sprawie otwarcia przedszkoli i żłobków

Rząd zgodził się na otwarcie żłobków i przedszkoli od 6 maja. Ostateczne decyzje, po pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego, ma podjąć organ prowadzący. W przypadku gminy Komorniki – wójt Jan Broda. Prowadzi on w tej sprawie konsultacje, ale już wiadomo, że 6 maja gminne placówki pozostaną zamknięte.
 
Wójt jest organem prowadzącym dla przedszkoli publicznych i przedszkolnych oddziałów w szkołach. Dla przedszkoli prywatnych i żłobków organem takim jest właściciel. Decyzją rządu wszystkie placówki, działające w nowym systemie sanitarnym, mają pełnić jedynie funkcję opiekuńczą, bez zajęć edukacyjnych.
 
Przed podjęciem decyzji wójt musi zapoznać się z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącymi zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego dzieciom i pracownikom placówek. MEN zaleca, aby pierwszeństwo w opiece miały dzieci niektórych rodziców, liczebność grup była ograniczona, a nauczyciele i rodzice stosowali się do zaostrzonych procedur bezpieczeństwa.
 
Wójt poinformował mieszkańców, że jest w stałym kontakcie z dyrektorami placówek analizującymi warunki wznowienia pracy, oceniającymi możliwości ich wdrożenia. Najistotniejsza jest w tej sytuacji ocena ryzyka oraz odpowiedź na pytanie, czy placówka jest w stanie zapewnić wystarczające warunki dla bezpieczeństwa dzieci i personelu. Dyrektorzy sondują też potrzeby i zamiary rodziców skorzystania z opieki na nowych warunkach.
 
Kolejne miasta i gminy przekazują informacje, że ryzyko jest zbyt poważne i nie ma możliwości, by na ich terenie przedszkola o żłobki zostały otwarte już 6 maja (tak jest m.in. w Poznaniu). Wójt Jan Broda daty jeszcze nie wyznaczył. Poda ją po analizie wszystkich informacji. Dziś pewne jest tylko to, że działalność gminnych przedszkoli nie zostanie wznowiona już 6 maja.
 
Źródło: Nowiny Komornickie

Komentarze

D

2020-05-01

Jak podjął, jak nie podjął? Wyraźnie w artykule jest napisane, że jest w stałym kontakcie z dyrektorami i rozkminiają co zrobić.... Nie wprowadzajcie w błąd....
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.