Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Wojewoda chce wybudować w Plewiskach maszt telefonii komórkowej

Rozpoczął się protest mieszkańców Plewisk sprzeciwiających się decyzji wojewody, ażeby stacja bazowa powstała tuż obok ich domów.
 
Stacja bazowa sieci komórkowej P4 Sp. z o.o., według planów wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, ma stanąć na granicy działek położonych przy ulicach Grunwaldzkiej i Południowej. - W bliskim sąsiedztwie planowanej inwestycji mieszkają rodziny z małymi dziećmi, osoby w wieku podeszłym oraz mieszczą się placówki oświatowe dla najmłodszych: przedszkola oraz żłobki - pisze Roksana Drapała w liście wzywającym do protestu przeciwko tej inwestycji. Jak twierdzi lokalna aktywistka, nikt planów wojewody nie konsultował z mieszkańcami, a funkcjonowanie takiej stacji przy ich domostwach, może być szkodliwe.
 
Źródło:epoznan.pl

Komentarze

do zbulwersowany.

2018-10-16

hmm.... mam mikrofalówkę w domu, mam router (w sumie to 2), mam 2 telefony, myślisz że taki maszt mi straszny? jestem odważny mając tyle sprzętów w domu (podejrzewam że jak większość ludzi)
ps. Myślę, że ten maszt pomoże wygenerować mniejsze pole w moich spodniach, gdzie leży telefon :)

Dziwne to wszystko, że wypływa przed wyborami :)
zbulwersowany

2018-10-16

Ludzie kochani! nie zależy wam na waszym zdrowiu i waszych rodzin?! Ważniejsze są telefony i ich zasięg...?!!! Masakra! Przecież jest to bardzo szkodliwe, działa to jak mikrofalówka. Zastanówcie się nad tym, bo za kilka lat będziecie biegać po lekarzach, ale będzie już za późno.
Jan

2018-10-15

ta, już się zaczynają ruchy anty. Ciemny ten lud jak to mawiał pewien wieszcz Kurski.
o to to

2018-10-12

dobrze. niech powstaje. Im większy zasięg, tym mniejsze promieniowanie telefonów noszonych przez mężczyzn, często w kieszeni spodni, w bezpośrednim sąsiedztwie cohones :)
as

2018-10-12

"Wieża" oczywiście, że obok wieży oddziaływanie jest, ale na wysokości zawieszenia anten (20-40mnpt). Pod spodem prawie nic nie ma. Tak jak z latarnią np. morską!
as

2018-10-12

"Wieża" -Czy została wykoana Ocena odziaływania na środowisko? Tam czarno na białym wyrysowane są obszary pola e-m. Jeśli nie, to na jakiej podstawie wojewoda uchylił decyzję Starosty?
Wieża

2018-10-12

Może i wojewoda nie jest inwestorem, ale bez niego ta wieża by nie powstała.

"Starosta Poznański odmówił wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, argumentując że inwestycja może znacząco oddziaływać na środowisko, a nakładanie się wiązek może spowodować, że moc promieniowania przekroczy dopuszczalne normy.
Decyzja ta została jednak uchylona przez Wojewodę Wielkopolskiego, który zezwolił na budowę, tłumacząc, że „z powodu umiejscowienia planowanej stacji bazowej telefonii komórkowej na działce o nr Ew. 705/6 obszar oddziaływania obiektu obejmować będzie wyłącznie tą działkę”.

Jakoś mi to nie pasuje do opisu "as" że akurat w najbliższym sąsiedztwie i na działce oddziaływania nie ma a dalej jest. Wojewoda powiedział coś akurat zupełnie odwrotnego, że jedynie na działce na której jest wieża będzie odczuwalne oddziaływanie a dalej już nie.
Tak czy inaczej uważam, że takie inwestycje powinny mieć na uwadze opinię mieszkańców, wpływ na środowisko itp.
Tu jak zwykle chciano załatwić wszystko szybko i bez rozgłosu, żeby nikt się nie zorientował. A władze gminy jak zwykle przespały temat (podobnie jak budowę stacji benzynowej po oknami mieszkańców). Zaczynam się obawiać co jutro powstanie koło mojego domu...
Mieszkaniec plewisk

2018-10-11

Dobrze napisane "może" być szkodliwe. Żadne badania nie udowodniły, że nadajniki GSM mają wpływ na ludzi.
A w telefonach to chce się mieć zasięg, no ale z Poznania to już nie będzie sięgać...
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.