Czy Twoim zdaniem tutejsza komunikacja publiczna zaspakaja potrzeby mieszkańców Plewisk?

W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie Jarmarku Świętojańskiego

Współczesny Jarmark Świętojański odbywa się już po raz 42. jednak jego początki sięgają czasów średniowiecznych. Po lokacji miasta w 1253 roku było to prawem i przywilejem, o czym przypomniano podczas uroczystego otwarcia jarmarku na schodach poznańskiego Ratusza. Zarówno te historyczne, jak i obecne imprezy nieodłącznie związane są z cechem rzemieślniczym, który na okres jej trwania przejmuje symbolicznie władzę w mieście.

Przez ponad dwa tygodnie na Starym Rynku odbędą się pokazy, widowiska muzyczno-taneczne i warsztaty w specjalnie stworzonej Strefie Zawodów Unikatowych zlokalizowanej na ul. J. B. Quadro, a występy zespołów muzycznych, animacje dla dzieci, malowanie buziek, duże bańki mydlane i warsztaty plastyczne, to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji.

„Mam nadzieję, że stu wystawców, zarówno z kraju jak i z zagranicy, przedstawiciele zawodów unikatowych oraz rzemieślnicy zachwycą Państwa swoją ofertą” - zachęcała Iwona Rafińska, prezes Targowiska Sp. z o.o., organizatora imprezy." Przez te kilkanaście dni na płycie Starego Rynku znajdzie się dla każdego coś miłego. Mnóstwo atrakcji, występów artystycznych. Przed nami wyjątkowe widowiska. "Jestem przekonana, że zarówno Wy, jak i Wasze dzieci będziecie bardzo zadowoleni. Zapraszam również do wyjątkowego miejsca w tym roku na Starym Rynku, czyli do Ogrodu Świętojańskiego” dodała Rafińska.

Oficjalne otwarcie tegorocznego Jarmarku Świętojańskiego odbyło się wczoraj, w samo południe od symbolicznego, ale donośnego, strzału z armaty Poznańskiego Bractwa Kurkowego. Impreza potrwa do 25 czerwca, a program i wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.targowiska.com.pl


źródło poznan.pl / Ryszard Bączkowski/biuro prasowe UMP

zdjęcie Hieronim Dymalski

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.