Czy Twoim zdaniem tutejsza komunikacja publiczna zaspakaja potrzeby mieszkańców Plewisk?

W Poznaniu każdego roku ubywa coraz więcej mieszkańców

Z ponad  1,5 tys. gmin w Polsce więcej osób się wyprowadziło, niż przybyło - wynika z danych GUS za ubiegły rok, opartych o rejestr PESEL. Najwięcej mieszkańców ubyło w Poznaniu, natomiast gmina Komorniki znalazła się w grupie gmin z największym przyrostem.

Jak wskazują dane Głównego Urzędu Statystycznego, najwyższe dodatnie saldo migracji, określające różnicę między napływem a odpływem ludności, wystąpiło w 2016 r. w Warszawie (6571 osób). W czołówce gmin o najwyższej liczbie nowych mieszkańców znalazły się ponadto: Wrocław (1603 osoby), Kraków (1486 osób), Gdańsk (1244 osoby) i Rzeszów (1125 osób).

Natomiast najwyższe ujemne saldo migracji odnotowano w: Poznaniu (-1967 osób), Bydgoszczy (-856 osób), Katowicach (-852 osób), Łodzi (-832 osób) i Radomiu (-813 osób).

Biorąc pod uwagę gminy wiejskie, najwięcej mieszkańców przybyło m.in. w podpoznańskich: Komornikach (871 osób), Dopiewie (758 osób) i Tarnowie Podgórnym (644 osoby), a także w dolnośląskiej Długołęce (844 osoby) i pomorskim Pruszczu Gdańskim (789 osób).

8 pozycja Komornik w grupie gmin (we wszystkich kategoriach łącznie) notujących najwyższe dodatnie saldo migracji jest bezprecedensowa. Wyprzedzaą nas tylko: Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Rzeszów, Piaseczno i Żukowo.


źródło: Serwis Samorządowy PAP

Komentarze

Anton

2017-08-10

@Maciej, gdyby babcia miała wąsy... ,a gdybyś się wyprowadził, to też było by mniej ludzi. Nie możesz zakazać nikomu sprzedaży ziemi. Skoro mieszkasz tu 50 lat (?) to znaczy że choć kawałek jej masz. I nie sądzę, abyś popierał gdyby ktokolwiek Ci mówił co możesz a czego nie z nią zrobić. Co innego plan zagospodarowania dla n o w y c h inwestycji. Lub jakikolwiek przejaw koncepcji jak dalej naszą wieś rozwijać. Bo na razie tego nie widać.
A swoją drogą to u Ciebie albo wyjątkowa tolerancja jak na plewiskowego autochtona, albo kompletny brak orientacji co się wokół dzieje.
Maciej

2017-08-09

@do ok dlaczego patologia po prawej stronie .ja mieszkam od 50 lat i nikogo tak nie nazywam patologia może 7 lat temu się wprowadziła a tak naprawdę jak by rolnicy ziemi deweloperom nie sprzedawali to by tylu ludzi nie było
ok

2017-08-07

@Anton, tak jak piszesz, ale trochę bym to zmienił, bo na razie to działa na zasadzie "chodźcie do nas a potem się MOŻE zobaczy" MOŻE powstanie most/tunel, MOŻE.....
Anton

2017-08-07

Wójt mógłby się przede wszystkim zająć wypracowaniem jakiejkolwiek koncepcji co dalej. Bo na razie to działa na zasadzie "chodźcie do nas a potem się zobaczy"
ok

2017-08-07

wszystko fajnie i pięknie, ale mnie to trochę smuci. Sam wyprowadziłem się z Poznania 7 lat temu, bo w Plewiskach było po pierwsze taniej, a po drugie spokojniej.... było.... Teraz zostało tylko taniej, a zaczyna się robić coraz to większa patologia(głównie po prawej stronie ul. Grunwaldzkiej jadąc od Poznania.) To głównie za sprawą stawiania bloków z wielkiej płyty. W brzozowym gaju nie będzie lepiej.... Poza stawianiem bloków wójt powinien zająć się infrastrukturą...
alan

2017-08-06

Spośród 1,5 tys gmin wiejskich Komorniki są na 1 miejscu w Polsce, jeśli chodzi o dodatnie saldo migracji.
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.