Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

W Plewiskach otwarto nowe przedszkole

Tęczowe kredki – taką nazwę nosi nowe przedszkole na ul. Fabianowskiej w Plewiskach. To kolejna placówka publiczna prowadzona przez operatora prywatnego.
Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku, otoczonym ogrodem o powierzchni 1200 m2. Nowo wybudowany budynek o powierzchni 750 m2 posiada 7  sal dydaktycznych. Przedszkole może przyjąć 175 dzieci.
 
Przedszkole zostało otwarte w sierpniu, by przedszkolaki mogły swobodnie zaadaptować się do nowego otoczenia.
 
Od września trzy inne niepubliczne przedszkola w Plewiskach zmienią swój status na publiczne. To Ekoludki, Stumilowy Las oraz Akademia Przedszkolaka, która będzie się nazywać Publiczne Przedszkole Naszych Dzieci z oddziałami integracyjnymi. Razem w Plewiskach działa już 8 przedszkoli publicznych. 
 
źródło:komorniki.pl

Komentarze

kierowca

2018-09-12

a ja uważam, że w Plewiskach jest tylko kilka ulic, które można nazwać gminnymi czy powiatowymi, są to: Grunwaldzka, Fabianowska, Kolejowa czy Szkolna.
Cała reszta to ulice osiedlowe, na których często z braku innych miejsc do tego wyznaczonych, bawią się dzieci.
Jak widzę tych bezmyślnych kierowców, co rozpędzają się nawet na krótkich odcinkach dróg, to mam ochotę postawić wszędzie ograniczenia do 20 i progi zwalniające co 50 m.
Niestety jak się nie przestrzega przepisów, to tylko drastyczne środki mogą zadziałać.
pola

2018-08-24

jeżdżę tą ulicą codziennie i naprawdę nie widzę, aby ludzie b. szybko jeździli. Jak już przyspieszają to tylko po to, aby wyminąć ustawione na jezdni samochody. z drugiej strony nie mam nic przeciwko parkowaniu na jezdni. uważam, że lepiej zaparkować na jezdni niż na chodniku. chodnik jest dla pieszych. rozwiązaniem byłoby wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na skrytej, a na południowej również tylko w drugą stronę tak jak to się robi w mieście. oczywiście to rozwiązanie też jest mało realne przy totalnie zagęszczonej ul. południowej. chociaż z drugiej strony czemu nie. nie byłoby problemu z parkowaniem na jezdni. na zachodzie to chyba standard. co do nazwania ul. skrytej czy południowej ulicą osiedlową to naprawdę grupa przesadą. w sumie wszystkie ulice w poznaniu trzeba byłoby tak nazwać:)
otot

2018-08-23

dokładnie, uderzam i zero odzewu, tak im chyba wygodniej. Ale z jednym się nie zgadzam, to nie jest "osiedlowa ulica". To jest normalna ulica, droga gminna. Jeśli chcecie, by była to droga osiedlowa, wnioskujcie o znak "D-40 strefa zamieszkania", wtedy auta będą zobowiązane do jazdy 20km/h.
piter

2018-08-23

@otot Skryta to nie żaden ewenement. Normalna osiedlowa ulica, z której niektórzy chcieliby zrobić trasę szybkiego ruchu. Nieco za szeroka jak na swoją funkcję, za to bez wydzielonych ścieżek rowerowych i z wąskim chodnikiem i z wszystkimi problemami jakie z tego wynikają.
Chcesz karać za łamanie przepisów? OK, ale bądź konsekwentny i karaj za wszystkie przewinienia. A zatem i stawanie przy ciągłej, czy na pasach, ale i za prędkość. Choć z obserwacji wynika, że więcej zarobiłby na mandatach za prędkość mobilny fotoradar niż ten twój laweciarz.
Chcesz poprawy sytuacji? To uderzaj do gminnych włodarzy a przekonasz się, że na kwestie porządku i bezpieczeństwa na ulicach mają z reguły wylane.
otot

2018-08-22

@piter skryta to w ogóle ewenement. Ja rozumiem, że Plewiska to wieś, ale kurcze, ludzie by się mogli w końcu nauczyć, że nie parkuje się samochodu przy pasach i przy ciągłej linii. Na korzyść mieszkańców opieszałość służb mundurowych, bo sypałbym mandatami aż miło. Na miejscu gminy, w miejsce fotoradarów ( których już nie ma) kupiłbym lawetę i zarobek murowany.

Tak, wiem, zaraz zaczniecie gadać, że Skrytą samochody jeżdżą 150km/h i dlatego tak stajecie, by w waszej opinii spowolnić ruch, a wg mojej opinii stwarzacie realne niebezpieczeństwo wypadku, potrącenia kogoś na pasach.
piter

2018-08-20

Do kompletu brakuje teraz świateł przy skrzyżowaniu Skryta-Fabianowska. Inaczej momentami będzie drogowy koszmar...
Eko..

2018-08-19

Brak słów ekoludki są publiczne kto im dał taki status powinni zamknąć się na dobre
Nie polecam tej placówki.
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.