Info
Jak oceniasz zagrożenie zarażenia się koronawirusem

Urząd Gminy w Komornikach informuje

Szanowni Państwo
Z niepokojem obserwujemy doniesienia Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych o ciągłym rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Stan zagrożenia dotyczy wszystkich mieszkańców naszej gminy. Na dzień 23 marca kwarantanną domową jest u nas objętych 68 osób. Wskaźnik ten rośnie i należy się spodziewać, że podobnie będzie w następnych dniach i tygodniach. Dlatego przypominam:
 
Osoby starsze i samotne mogą korzystać z pomocy w zrobieniu zakupów żywnościowych lub realizacji recepty w aptece. Pomocy udzieli Ochotnicza Straż Pożarna – tel. 500 369 502. Potrzeby można zgłaszać także za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej – tel. 61 8 108 293 lub u sołtysów. Gorąco apeluję o korzystanie z tej formy pomocy.
Urząd Gminy Komorniki pozostaje do dyspozycji mieszkańców – można się z nami codziennie kontaktować telefonicznie, mailowo lub przez e-Puap.
W piątek, 27 marca ruszają wypłaty świadczeń 500+. Najbezpieczniej jest otrzymać świadczenie przelewem na konto. Tym, którzy nie korzystają z tej opcji przypominam, że kasa jest czynna w godzinach: poniedziałek – 8:30 – 14:30, wtorek-piątek – 7:30 – 13:30.
Klienci punktu kasowego będą wchodzić do budynku pojedynczo i będzie im mierzona temperatura.
Zamknięte zostały obiekty sportowe i rekreacyjne w naszej gminie. Proszę o przestrzeganie zaleceń niekorzystania z nich ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo.
Zostań w domu – to jedyny sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.
 

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.