Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Trwa przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach

Kanalizacja deszczowa została już położona prawie na całym modernizowanym odcinku drogi. Teraz trzeba podłączyć ją do wybudowanego przez gminę Komorniki kolektora w kierunku Głuchowa oraz wykonać nową konstrukcję jezdni i chodników.

Ulica Grunwaldzka w Plewiskach w zeszłym roku zmodernizowana została na odcinku od ul. Wołczyńskiej do przedszkola (Grunwaldzka 493). W tym roku drogowcy pojawili się na kolejnym odcinku - od przedszkola do ulicy Szkolnej. To prawie kilometr drogi.- Inwestycja nie tylko poprawi komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych, kierowców i rowerzystów - mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.- Obecne prace są kontynuacją robót z ubiegłego roku. Wówczas zmodernizowany został kompleksowo kilometrowy odcinek ulicy - dodaje.

W ramach prac zostanie wymieniona konstrukcja nawierzchni drogi. Projekt zakłada też przebudowę skrzyżowań (dzięki zaprojektowanej tzw. wysepce na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Grunwaldzkiej ruch zdecydowanie się uspokoi) i modernizację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Kolejowej.- W ramach realizacji rozbudowy drogi na niemal kilometrowym odcinku wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, powstaną też trzy zatoki autobusowe, jeden przystanek z peronem i trzy zatoki postojowe dla samochodów - dodaje Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Na całym modernizowanym odcinku powstaną też nowe obustronne chodniki. Część wykonywanych na Grunwaldzkiej prac nie będzie widoczna gołym okiem (miejscami przebudowa sieci telekomunikacyjnych, energetycznych, wodociągowych i sanitarnych), ale zdecydowanie wpłynie na wygodę osób korzystających z drogi. Zostanie ona kompleksowo odwodniona (poprzez nową kanalizację deszczową).

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach pochłonie około 5,5 mln zł. Powiat Poznański otrzymał na ten cel dofinansowanie z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2014-2019. – Otrzymaliśmy dotację w wysokości 2,2 mln zł - przypomina Jan Grabkowski, starosta poznański. Pozostała kwota pochodzi z budżetów Powiatu Poznańskiego oraz gminy Komorniki. Prace powinny się zakończyć na przełomie października i listopada.

 

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz

Komentarze

jan

2017-08-18

jest git, droga rowerowo/piesza jest optymalnym rozwiązaniem. Pytanie co z tymi schodami przy ostatnim budynku na skrzyżowaniu Szkolnej z Grunwaldzką ? i kiedy w końcu zasypią tą dziurę na tym skrzyżowaniu
rowerzysta

2017-08-17

mi tam odpowiada droga rowerowo/piesza. Ważne, że w ogóle pomyśleli.
Gorzej, że z powodu wjazdów na posesje co chwilę są górki :P
Piotr

2017-08-15

Chodnik raz jest szerzy, a raz węższy na GRunwaldzkiej ze względu na zabudowę blisko ulicy. Gdyby miała powstać wyodrębniona droga dla rowerów, to chodnik miejscami tylko mógłby powstać po jednej stronie ulicy, bo po drugiej byłoby miejsce tylko na drogę dla rowerów. Biorąc pod uwagęwymaganą szerokość drogi dla rowerów i chodnika droga pieszo-rowerowa to jedyna możliwość. Poza tym przed remontem na części ulicy Grunwaldzkiej chodnik nagle się urywał np. przy stacji benzynowej i Lidlu albo między Nowym Rynkiem, a Miętową go brakowało. Z kolei w innych miejscach na Grunwaldzkiej był bardzo wąski i nierówny. Komfort przemieszczania się pieszych i rowerzystów znacznie więc wzrośnie. Poza tym wreszcie ma być porządne odwodnienie ulicy i równa nawierzchnia jezdni.
Damian

2017-08-15

Jak się cieszyć, z czego? Ścieżka rowerowa miała być po stronie hotelu, a zrobili miejsca parkingowe dla posesji z podwórkami. Kpina.
Xxx

2017-08-15

Chodnik nowy to droga rowerowo-piesza. Ukladana kostka jest bezfazowa! Więc proszę nie narzekać. Trudno byłoby wyodrębnić pas rowerowy na tak wąskiej przebudowie! Cieszmy sie z tego co mamy, zapraszam na Obornickom tyle lat i nawet chodnika nie ma istny bangladesz !!!!
Sąsiad

2017-08-15

Klasycznie drogi rowerowej brak.Mowie to jako ojciec który z dziećmi chciałby sie przemieścić bezpiecznie w inne rejony naszej wsi lub nawet ciut dalej.
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.