Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Tłumy w Tatrach - zastanówmy się zanim tam pojedziemy

Turyści coraz tłumniej przybywają na Podhale. Każdego roku w pierwszej połowie sierpnia padają rekordy frekwencji. Tę rejony bardzo chętnie odwiedzają również miłośnicy Tatr z Poznania i okolic. Po roku przerwy ponownie tam jadą, ponieważ już zapomnieli (albo chcą zapomnieć) o licznych „atrakcjach”, które tam na nich czekają, czyli o tłoku na szlakach, o kolejkach po bilety w Kuźnicach, o braku miejsc parkingowych przed drogą do Morskiego Oka i tłumach na Krupówkach. Można by długo jeszcze wymieniać. Np., żeby wejść na szczyt Giewontu trzeba czekać w kilkusetmetrowej kolejce. No cóż rzeczywistość to jedno a serce i sentymenty mówią nam jedź. W każdym racie tym wszystkim, którzy nigdy nie byli w Tatrach, a szukają spokoju podczas urlopu, zdecydowanie odradzamy ten kierunek.

I jeszcze jedna „atrakcja”, z którą na pewno spotkamy się na szlaku….Na nic apele ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na nic setki artykułów opisujących bezmyślność wędrowców, którzy ruszają zdobywać górskie szczyty w plastikowych KLAPKACH. Jak widać głupota ludzka nie zna granic.

Komentarze

zły wędrowiec

2017-08-07

dokładnie, zawsze wybieram się w tatry poza sezonem. To co się teraz tam dzieje to jakaś masakra. Zrobili nową, szybszą kolej i każdy chce sobie zrobić selfika.... To że stoją dłużej w kolejce, niż by na niego wchodzili, ale... po co się męczyć...
Najlepiej podjechać pod kolejkę bryczką bo po co zrzucić kalorie, z godzinę wcześniej zjedzonego kebaba...
Morskie oko, piękna trasa, przejedźmy się koniem...
Takie piękne góry, a tak mało szanowane....
piter

2017-08-03

Zakopane - w mojej ocenie towar mocno przereklamowany by nie rzec wprost przeciętny z trudnorozwiązywalnymi problemami znanymi od lat i fatalnie skomunikowany. A w szczycie sezonu dodatkowo pełen roszczeniowo nastawionych klapkowych przygłupów hołdujących zasadzie "wszędzie i zawsze dam radę". Tylko Tatry piękne... ale jak długo jeszcze??
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.