Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Szwankuje wywóz domowych odpadów z Plewisk

Redakcja plewiska.net otrzymuje coraz więcej sygnałów od tutejszych mieszkańców odnośnie nieterminowego wywozu odpadów segregowanych i zielonych. Zgodnie z harmonogramem odbiór odpadów powinien odbywać się co dwa tygodnie, a niestety zdarza się, że trzeba czekać prawie miesiąc.Tak było np. ostatnio z odbiorem odpadów zielonych sprzed posesji znajdujących się przy ul. Kminkowej, gdzie worki wypełnione trawą musiały czekać na wywóz cztery tygodnie. A wiadomo, że worki biodegradowalne pękają już po kilkunastu dniach, a po miesiącu trzeba trawę przepakować do nowych, których ilość firma odbierająca ogranicza. Wtedy trzeba je nabywać we własnym zakresie.
 
Niestety, ale ogólnie rzecz biorąc w ciągu ostatnich lat jakość usług w zakresie odbioru odpadów znacznie się obniżyła. Kiedyś np. można było sobie zażyczyć by odpady komunalne odbierane były co  tydzień (oczywiście za dodatkową opłatą), a obecnie wszystkim narzucono okres czternastodniowy. Nie pozostawiono innej opcji. Pół biedy gdy mamy zimę, ale latem (i w te upały) śmietniki są pełne robactwa. Dokucza też nieznośny fetor. Dawniej można było wybrać samemu firmę. Były takie, które przeprowadzały dezynfekcję pojemników i co jakiś czas wy mieniały je na nowe. A obecnie - jak w  programie Adama Słodowego -„Zrób to sam”
 
Wracając do opóźnień w odbiorze odpadów, to liczymy na interwencję Urzędu Gminy Komorniki, bowiem na skargi mieszkańców firma Selekt nie reaguje, a przecież to oni pobierają opłaty. Jesteśmy przekonani, że gmina nie zostawi swoich mieszkańców samych z tym problemem.

Komentarze

oburzony

2018-08-22

Wczoraj był termin odbioru śmieci z Kminkowej. Do teraz (14.20) nie przyjechali. Z kibli capi jak jasna cholera. Co robi w tej sprawie gmina??!! Narzucili nam jakiś Selekt z Czempinia i wszystko mają w d....
xyz

2018-08-20

Wędkarze będą zadowoleni. W upały mendy w kiblach na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko dodać trocin, poczekać i... nad wodę :)
Bolo

2018-08-13

W kiblach jest robactwo. Opróżnianie śmietników co dwa tygodnie jest karygodne.
SELEKT

2018-08-13

SELEKT nie odpowiada na zgłoszenia, nie można się tam również dodzwonić. Problem nie występuje w całych Plewiskach, ale są miejsca gdzie opóźnienia sięgają tygodnia i nie tylko odpadów zielonych, ale także segregowanych. Swoją drogą jak to jest z tą wysokością opłat, kto to zatwierdza. Czy gmina bierze w tym jakiś udział? Urząd gminy dopisał wszystkich mieszkańców do związku SELEKT a ci podnoszą cenę o 30%.
mieszkaniec

2018-08-13

dezinfekcja powinna być robiona każdemu bez zgłoszenia, bo kto wie czy oni zrobili ja, kilka razy dzwoniłem i ciagle cos, generalnie balagan
MP

2018-08-13

Zaraz zaraz. Dezynfekcje firma przeprowadza 2 x w roku, za darmo. Trzeba to tylko zgłosić. Ogólnie to moim zdaniem się poprawiło. Sortowane są co 14 dni a kiedyś zimą były co 28. No i jest mycie pojemników.
Sosna

2018-08-13

U nas nie odebrano zielonych. Gniły w rozkładających się eko workach przez miesiąc.
Mk

2018-08-12

U nas każde odpady są odbierane w terminie i nie ma żadnych problemów i opóźnień
sdr

2018-08-12

A stawki opłat za odpady od lipca poszły o 30% w górę...
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.