Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

Szwankuje wywóz domowych odpadów z Plewisk

Redakcja plewiska.net otrzymuje coraz więcej sygnałów od tutejszych mieszkańców odnośnie nieterminowego wywozu odpadów segregowanych i zielonych. Zgodnie z harmonogramem odbiór odpadów powinien odbywać się co dwa tygodnie, a niestety zdarza się, że trzeba czekać prawie miesiąc.Tak było np. ostatnio z odbiorem odpadów zielonych sprzed posesji znajdujących się przy ul. Kminkowej, gdzie worki wypełnione trawą musiały czekać na wywóz cztery tygodnie. A wiadomo, że worki biodegradowalne pękają już po kilkunastu dniach, a po miesiącu trzeba trawę przepakować do nowych, których ilość firma odbierająca ogranicza. Wtedy trzeba je nabywać we własnym zakresie.
 
Niestety, ale ogólnie rzecz biorąc w ciągu ostatnich lat jakość usług w zakresie odbioru odpadów znacznie się obniżyła. Kiedyś np. można było sobie zażyczyć by odpady komunalne odbierane były co  tydzień (oczywiście za dodatkową opłatą), a obecnie wszystkim narzucono okres czternastodniowy. Nie pozostawiono innej opcji. Pół biedy gdy mamy zimę, ale latem (i w te upały) śmietniki są pełne robactwa. Dokucza też nieznośny fetor. Dawniej można było wybrać samemu firmę. Były takie, które przeprowadzały dezynfekcję pojemników i co jakiś czas wy mieniały je na nowe. A obecnie - jak w  programie Adama Słodowego -„Zrób to sam”
 
Wracając do opóźnień w odbiorze odpadów, to liczymy na interwencję Urzędu Gminy Komorniki, bowiem na skargi mieszkańców firma Selekt nie reaguje, a przecież to oni pobierają opłaty. Jesteśmy przekonani, że gmina nie zostawi swoich mieszkańców samych z tym problemem.

Komentarze

oburzony

2018-08-22

Wczoraj był termin odbioru śmieci z Kminkowej. Do teraz (14.20) nie przyjechali. Z kibli capi jak jasna cholera. Co robi w tej sprawie gmina??!! Narzucili nam jakiś Selekt z Czempinia i wszystko mają w d....
Mk

2018-08-12

U nas każde odpady są odbierane w terminie i nie ma żadnych problemów i opóźnień
sdr

2018-08-12

A stawki opłat za odpady od lipca poszły o 30% w górę...
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.