Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJ-a w SP nr 1 w Plewiskach

W ramach trzeciej już edycji naszego projektu „SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJ-a” pragniemy ukazywać piękno muzyki. Dzięki nowoczesnym środkom możemy łączyć tradycję z nowoczesnością, która okazuje się być przyjazna i ciekawa dla uczniów, młodzieży oraz dorosłej publiczności. Trudno nie zgodzić się z wybitnym filozofem i pedagogiem, profesorem Bogdanem Suchodolskim, który przedstawiając „Model wykształconego Polaka”, wskazywał na ważną rolę edukacji humanistycznej w kształceniu ogólnym - „Jest ona zwrócona w kierunku rozwijania wrażliwości i wyobraźni, myślenia symbolicznego i intuicyjnego, budowania świata wartości.”
 
Ideą I edycji projektu „SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJ-a” było zaprezentowanie muzyki klasycznej w nowoczesnym wydaniu, tak by rozbudzić ciekawość młodych słuchaczy i zachęcić do odkrywania muzyki poważnej.
 
II edycja naszego projektu była kontynuacją podróży przez epoki oraz rozwinięciem aspektów postrzegania muzyki z I edycji (formy muzyczne, kompozytorzy oraz nowość - muzyka XX wieku). Poznaliśmy historię więc czas na współczesność.
 
III edycja to muzyka XX i XXI wieku. Począwszy od form jazzowych, krystalizujących się w latach 20-tych i 30-tych XX wieku oraz muzyka filmowa. Nie zabraknie również hitów muzyki pop, na przykładzie najlepszych przedstawicielu tego gatunku - Michael Jackson zaprezentowanych w sposób nawiązujacy do wykonań symfonicznych. Dobrze wyselekcjonowana muzyka rozrywkowa alternatywą dla dzisiejszej komercjalizacji mediów - to nasz cel. Klamrą spajającą cały program edukacyjny będą nawiązania do poprzednich edycji (kompozytorzy, formy muzyczne, elementy dzieła muzycznego). W przedsięwzięciu tradycyjnie stawiamy na nowoczesność. Nie zabraknie niekonwencjonalnych połączeń muzyki tradycyjnej jak blues czy swing z nowoczesną: electro lub house. Cały program jest podróżą od czasów muzyki folk, poprzez narodziny swingu, rozwój jazzu, muzykę r&b, skończywszy na dzisiejszej muzyce pop. Program jest dostosowany odpowiednio do grup wiekowych (szkoły podstawowe, wygaszane gimnazja, szkoły średnie). 45 minutowa audycja przygotowana jest w duecie. Tworzą go skrzypek Tomasz Dolski zdobywca trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu tv „Must be the music” – Polsat, najmłodszy zdobywca prestiżowej nagrody muzycznej Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR „KRYSZTAŁOWY KAMERTON”, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej oraz wymiennie DJ-eje, producenci muzyczni Kostek, Simon, Gregory, Benek. Atutem muzycznego spotkania jest niezwykłe podejście Tomasza Dolskiego do młodych słuchaczy. Jego wiedza, poczucie humoru, mistrzowska gra na skrzypcach połączona z ciekawymi opowieściami o kompozytorach i muzyce sprawia, że pozornie nieznany świat okazuje się, że jest „na wyciągnięcie ręki.” Ostatnim ważnym aspektem przedsięwzięcia jest interakcja artysty z publicznością. Dzięki temu niemal cała przekazywana wiedza zostaje utrwalona oraz pozostaje w pamięci po zakończonym widowisku. Całość projektu dopełniają atrakcyjne, specjalnie zaprogramowane multimedia, wyświetlane na ekranie.
 
Dotychczas z udziału w programie audycji-koncertu skorzystało już wiele szkół Regionie Wielkopolski w ramach współfinansowania przez samorządy.
 
Fundacja Ewy Johansen TALENT
Poznań 60-702, ul. Głogowska 31/33
tel.: +48 530 051 372, +48 790 777 722
Warszawa 02-672, ul. Domaniewska 47/10
tel.: +48 784 557 224, +48 530 051 372
www.fundacjatalent.org
biuro@fundacjatalent.org

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.