Czy Twoim zdaniem tutejsza komunikacja publiczna zaspakaja potrzeby mieszkańców Plewisk?

Ruszyła nowa inwestycja w sąsiedztwie os. Zielarskiego w Plewiskach

Inwestycja obejmuje teren zlokalizowany pomiędzy ulicami Lukrecjową a Rumiankową w ciągu przedłużonej Kminkowej i Szałwiowej. Planuje się budowę 54 2-kondygnacyjnych segmentów o powierzchni 72 lub 84 m2. Inwestycja realizowana jest przez firmę Jandach w ramach VI etapu budowy os. Bliskiego.

Komentarze

Anton

2017-11-09

do "do Witek". Jak to skąd!? Nadzieja umiera ostatnia :-). Ale masz rację. Patrzeć trzeba trzeźwo. Może każdy z tych kilku tysięcy ludzi, którzy się tu wprowadzali myślał sobie, że po tym ich domu, to już tylko parki w okół się będzie budować i będzie super :-). I tak od lat każdy po kolei doznaje zawodu, który potem gdzie może wylewa
do Witek i inne głosy

2017-11-08

Zgadzam się z poniższą konkluzją. Wreszcie jakiś głos rozsądku i obiektywne zestawienie warunków. Pewnie w naszej miejscowości wiele pozostaje do życzenia, ale gdyby to była taka tragedia, to skąd tylu nieszczęśników na własne życzenie...
Witek

2017-11-08

Tym wszystkim którzy tak narzekają proponuję przeprowadzkę do Poznania na jedno z wielkich osiedli. Drzew tam jak na lekarstwo, parking w błocie, smród spalin zdewastowane klatki schodowe, zepsute windy i łysi chlejący wódę w bramach. Przez szacunek do tamtejszych mieszkańców nie podam nazwy osiedla, które opisałem, ale w Poznaniu jest więcej takich "perełek" z lat 70 i 80-tych. Pozdrawiam!
jaaaaa

2017-11-08

I jak będą tu dorastać dzieci??? A więc świeże powietrze,typ spalinowy( ach cudny zapach i) szamba smród......Na psich kupach wychowani to będzie ich nowy hicior,,,A na torach tańczyć będą ich O:-) O miejsce na placu zabaw się tłuc.....Bang,bang.....A naród i tak tu ciągnie i w korkach stoi...Oj ciule z Was ....
była Plewiszczanka

2017-11-08

Zielono nigdy w Plewiskach nie było.. Były pola,łąka i błoto.....Błoto od zawsze....były jeszcze sady- kiedyś...i błoto....Był przejazd przez Zielarską i dużo błota....A teraz jest beton,psie kupy,dużo aut i błoto....Tak,tak za blokiem na Zielarskiej kajak by się przydał,a tam kiedyś ludzie zamieszkają i utkną w koszmarze....Ale nikt im nie karze...Sami chcą....HA.HA.HA..
Mieszkaniec Plewisk

2017-11-07

Na temat braku terenów zielonych w Plewiskach pisałem już nie raz. Gmina zawsze odpowiada, że nie posiada wolnych terenów, co oczywiście nie jest prawdą, ponieważ sprzedawała w tym czasie i nadal sprzedaje, choćby działki pomiędzy torami a osiedlem w stronę Skórzewa. Wolne tereny gmina posiada także na polach pomiędzy ulicami Kolejową a Szkolną (aktualnie oddane w dzierżawę), ale może trzeba pomyśleć o tym, żeby w niedalekiej przyszłości posadzić tam las. Zostaje też teren 6 ha w samym centrum Plewisk, pomiędzy Kolejową, Lidlem, Zielarską i Rumiankową. Większość tego terenu już jest pod zabudowę, ale 6 ha to całkiem spory kawałek ziemi, moim zdaniem należałoby zadbać o to aby ten teren przeznaczyć pod zieleń, a nie kolejna zabudowę.
też mieszkaniec

2017-11-06

Z drogami dojazdowymi to jest tak że garść osób chce je mieć, reszta nie. Argumentacja jest taka, że samochody się rozpędzają i jest niebezpiecznie. Problem zaczyna się jak popada i wszędzie jest błoto - wtedy listy że coś z tym trzeba zrobić. Prawdziwym problemem Plewisk jest natomiast brak zieleni. Ja osobiście zachęcam do oddania 1% podatku na zazielenianie Plewisk jednak to mało. Przydałoby się zebranie z sołtysem i wójtem gdzie padłyby jasne deklaracje dotyczące publicznych terenów zielonych. Zawsze można jeszcze spróbować zaingerować w warunki zabudowy tak aby każdy deweloper zapewnił większy % powierzchni zielonej. Niestety obecnie działki w szeregowcach są mikroskopijne i nikt nie sadzi na nich drzew a o drzewa tu chodzi. Jaki jest problem wzdłuż osiedlowej drogi wygospodarować pas szerokości 2-3 metrów gdzie deweloper posadzi drzewa? Jedyny problem to bul *** dewelopera bo te kilka/kilkanaście m2 nie wliczy do powierzchni prywatnej posesji za którą skasuje więcej pieniędzy.
Anton

2017-11-06

do mieszkańca. Kontroli służb miejskich nie ma, to bo wieś jest. Pora się z tym pogodzić
ale o so chozi?

2017-11-06

no budują, bo rolnik sprzedał ziemie, ktoś odrolnił i buduje. Poczekajcie jak inni rolnicy zaczną sprzedawać działki.

PS. A wiecie ile jeszcze działek posiada w Plewiskach Pajo ? :) Dużo :)
MIESZKANKA

2017-11-05

Masakra , lepiej drogi wyjazdowe z osiedla zielarskiego dodatkowo by zrobili . Szkoda że na zdjęciach jest tyle zieleni .
mieszkaniec

2017-11-04

Czas na zmiane wojta, zero infrastruktury, a bloki się wali gdzie sie da, glowne drogi blokowane przez samochody, zadnej kontroli sluzb miejskich, zadnej reakcji na zgłoszenia. DRAMAT
Blade

2017-11-04

Najlepsze są te wizualizacje. Budynki otoczone piękną zielenią, duże przestrzenie....a w praktyce, blok na bloku, samochód na samochodzie, błotne drogi itd..
Mimijek

2017-11-03

A może dość budowana domów a czas na ulice dojazdowe?
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.