Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Poznański sanepid przestrzega przed odrą - rośnie liczba zachorowań

W ciągu ostatnich trzech tygodni poznański sanepid zanotował 18 przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na odrę., z czego 13 osób wymagało pobytu w szpitalu. Wiadomo, że chorzy nie przeszli obowiązkowych szczepień.

Odra to choroba zakaźna wieku dziecięcego, wywoływana przez Measles virus. Najczęściej na odrę chorują niemowlęta od 6. do 12. miesiąca życia (przed pierwszym szczepieniem), a także dzieci w wieku do 15 lat, którym w odpowiednim czasie nie podano szczepionki

Odra u dzieci, dzięki obowiązkowym szczepieniom, zaczęła odchodzić w zapomnienie, ale teraz niestety powraca. Odra jest bardzo zaraźliwa - jeśli dziecko nie zostało zaszczepione, to prawie pewne jest, że na nią zachoruje, bo jeden chory może zarazić od 15 do 20 innych osób (gdy osoba chorująca na grypę może zarazić tylko jedną bądź trzy osoby). Wirus przenosi się głównie drogą kropelkową.
Powikłania odry są bardzo groźne, mogą doprowadzić nawet do śmierci chorego.

Dziecko nie zaszczepione narażone jest na między innymi na:

    zapalenie płuc
    zapalenie ucha środkowego
    zapalenie mięśnia sercowego.
    podostre stwardniające zapalenie mózgu

źródło:gazeta.pl i poradnikzdrowie.pl

Komentarze

weronika

2017-10-13

Są kolejne przypadki zachorowań. I pomyśleć że mamy XXI wiek.
selekcja

2017-10-12

Dlatego, dla nie szczepionych nie powinno być miejsca w żłobkach, przedszkolach, szkołach itd.... Szkoda tylko, że za głupotę rodziców odpowiadają niewinne dzieci. Osobiście nie życzę sobie, by moje dzieci chodziły do przedszkola z osobami niezaszczepionymi.
Wystarczyłoby, gdyby podczas wypełniania wniosków, znalazła się pozycja czy dziecko ma szczepienie czy nie. Tak - 100pkt dodatkowo. nie - wypad.
piguła

2017-10-10

To są efekty postępowania niektórych rodziców którzy pozjadali wszystkie rozumy, a szczególnie w dziedzinie medycyny. Zapewne nie wiedzą ze powikłania po odrze mogą wystąpić nawet po 20 latach.
Anton

2017-10-10

Znaczy pokolenie antyszczepionkowe wchodzi w statystyki..
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.