Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Nadeszła fala upałów

Lipiec nas nie rozpieszczał (jedynie ostatnie 3 dni były prawdziwie letnie), za to sierpień zacznie się z gorącym

przytupem. Przez najbliższy tydzień będzie bardzo gorąco. Trafią się dni gdy temperatura w Poznaniu i okolicach osiągnie, a nawet przekroczy 30 stopni C.

Jak chronić się przed negatywnymi skutkami upałów

Przebywanie na pełnym słońcu przez dłuższy okres może się skończyć odwodnieniem i udarem słonecznym. Wysoka temperatura może szkodzić nie tylko ludziom i zwierzętom,  możliwe są uszkodzenia linii energetycznych, dróg asfaltowych i przedmiotów wrażliwych na wysoką temperaturę. Nieodłącznym elementem upałów jest wzrost zagrożenia pożarowego w lasach związany ze spadkiem wilgotności ściółki leśnej.

W czasie upałów, które panują teraz w naszym kraju zalecane jest unikanie przebywania w pełnym słońcu. Należy spędzać upał w miejscach zacieniony. Wychodząc na pełne słońce należy stosować kremy z wysokim filtrem UV.


Jak zabezpieczyć się w czasie upału:

- spożywać jak największe ilości wody mineralnej,
- ograniczyć picie kawy i napojów alkoholowych do minimum, ponieważ one odwadniają nasz organizm.
- nosić przewiewny ubiór w jasnych kolorach,
- zakładać czapkę lub kapelusz i okulary przeciwsłoneczne,
- unikać przebywania na pełnym słońcu między godziną 10:00 a 18:00. W tych godzinach oczywiście w miarę naszych możliwości, najlepiej pozostawać w domowym cieniu, ponieważ służby medyczne notują największą liczbę zasłabnięć, zwłaszcza na ulicach miast i w środkach komunikacji zbiorowej

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.