Info
Jak oceniasz zagrożenie zarażenia się koronawirusem

Koronawirus - ostatni raport z sytuacji w naszej gminie

W gminie Komormiki kwarantannie poddanych zostało 27 osób mieszkających pod 14 adresami. Do tego trzeba doliczyć 8 osób kontrolowanych przy pomocy aplikacji. Wciąż chore są dwie osoby, choć jedna znajduje się w coraz lepszym stanie.
 
Poddane kwarantannie osoby to głównie obcokrajowcy. Niektórzy z nich zgłaszają prośby o pomoc w dostarczeniu żywności, same nie mogą zrobić zakupów. Problem z odbiorem odpadów, czyli największa w ostatnim czasie dokuczliwość mieszkańców gminy Komorniki, daje się odczuć i w tym przypadku.
 
Pod jednym z adresów w Plewiskach na kwarantannie przebywa 7 osób, wszystkie są cudzoziemcami. Z posesji nie wywozi się śmieci. Jest ich zaskakująco dużo jak na liczbę zameldowanych osób  – tysiąclitrowy pojemnik został zapełniony, drugie tyle zalega luzem obok niego. Sprawa budzi zainteresowanie władz nie tylko gminy, wymaga wyjaśnienia. Komunalnik obiecał interwencję, ale solidność nie jest jego znakiem firmowym.
 
Rząd zgodził się na otwarcie żłobków i przedszkoli od środy. Decyzja ma należeć do samorządu i łatwą nie jest, bo trudno lekceważyć groźbę zwiększenia się liczby zakażeń. We wtorek wójt Jan Broda pozna opinię dyrekcji poszczególnych placówek, te zaś pozostają w kontakcie z rodzicami. Wstępnie mówi się o braku dużego zainteresowania posyłaniem dzieci do przedszkoli. Wójt nie wyklucza otwarcia niektórych placówek, jeżeli znajdą się chętni do korzystania z nich, ale z pewnością nie nastąpi to w tym tygodniu. Decyzje w sprawie żłobków i przedszkoli prywatnych podejmą właściciele.
 
Źródło: Nowiny Komornickie

Komentarze

Kapii

2020-05-09

Zarażeni w Plewiskach. Natomiast mieszkańcy nic sobie z tego nie robią. Szczególnie na Strazewicza nie ma godz bez osób bez maseczek. Policji nigdy nie ma i nikt nie sprawdza zamieszkałych tu osób. Jeżeli już ktoś ma maseczkę to na szyi ale są osoby przy ul Mietowa którzy w ogóle nie ukrywają ze nie mają i nie noszą.
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.