Info
Jak oceniasz zagrożenie zarażenia się koronawirusem

Komunikat wójta Gminy Komorniki

Szanowni Państwo!
 
Otrzymałem dziś informację, z niepotwierdzonych jeszcze źródeł, o pierwszym przypadku zarażenia koronawirusem w Gminie Komorniki. Wiadomość ta, choć smutna, nie powinna być dla nas zaskoczeniem. Koronawirus nadal się rozprzestrzenia i według prognoz Ministerstwa Zdrowia szczyt zarażeń jest ciągle przed nami. Jednocześnie liczba osób objętych kwarantanną w naszej gminie maleje. Dzisiaj jest to 87 osób pod 59 adresami.
 
Przy okazji przekazywania tej informacji ponawiam swój apel o zachowanie wyjątkowej ostrożności i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Namawiam, by zostać w domach, unikać kontaktów z innymi ludźmi i przestrzegać zasad higieny. To niewielkie poświęcenie w porównaniu z możliwymi konsekwencjami zarażenia. Bądźmy wytrwali i odpowiedzialni.
 
Z poważaniem
 
Jan Broda
Wójt Gminy Komorniki

Komentarze

Mr D.

2020-04-12

Wirus jest podobny do nowych szczepów i nie jest groźniejszy od grypy, tylko jednoczesne rozproszenie jest wyjątkowe. Nie histeryzuj Rafał, bądź mężczyzną. Ludzie umierają tak samo jak od grypy. Każda śmierć jest przykra, ale statystycznie jest to nieistotnie większa liczba niż w zeszłym roku
Rafał

2020-04-06

Jest wirus jakiego nigdy u nas nie było! Więc skoro tylko siedząc w domu możemy przerwać to paskudztwo to co stękacie na siedzenie w domu? Jedna z drugą - co powiecie jak będziecie leżeć w szpitalu albo jak wasi bliscy będą umierać ?! Też będziecie takie mądre wychodząc bo tak wam się podoba?! !!!
jedna_z_drugą

2020-04-05

Kasiu, Katarzyno żebyś za chwile nie stękała że rząd cie w domu zamknął.
Katarzyna

2020-04-05

Mieszkam w Plewiskach. Niestety przez cały dzień ludzie z dziećmi spacerują chodnikami. Bawią się z dziećmi przy Szkole ul. Strazewicza. Niestety nikt w ogóle tego nie kontroluje mimo że takie osobowy powinny dostać mandat.
Pan M.

2020-04-01

A może ktoś podzieli się informacją, w której miejscowości zamieszkuje zarażony?
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.