Info
Jak oceniasz zagrożenie zarażenia się koronawirusem

Komputery dla uczniów naszej gminy

Tuż przed świętami wielkanocnymi pierwsza partia komputerów została przekazana do szkół. We wtorek po świętach przekazane zostały ostatnie sztuki a także karty z internetem. Teraz posłużą one uczniom do nauki zdalnej, w tym komunikowania się ze szkołą, pracy z wykorzystaniem cyfrowej platformy edukacyjnej i korzystania z e-zasobów edukacyjnych.
 
2 kwietnia br. gmina Komorniki złożyła wniosek o sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów z Projektu "Zdalna Szkoła" przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. W ramach projektu samorządy mogły starać się o środki na sprzęt dla uczniów i nauczycieli. W błyskawicznej konsultacji z dyrektorami szkół oszacowano zapotrzebowanie na 54 komputery, dla uczniów, którzy z powodu wykluczenia cyfrowego pozbawieni są możliwości udziału w lekcjach online. Nasza gmina znalazła się w najwyższej, 6. kategorii potencjalnych beneficjentów, zyskując szansę na 100 tys. zł dofinansowania. Ostatecznie, wniosek został złożony na zakup 42 laptopów, pozostałe 12 sfinansowała Gmina Komorniki.
 
Z zakupionego sprzętu będą korzystać uczniowie na zasadach bezpłatnego użyczenia, a po ponownym otwarciu szkół będzie w nich służył jako pomoc dydaktyczna.  
 
Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
 
 
komorniki.pl
 
 

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.