Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Komorniki - zlikwidowano dziuplę samochodową

Poznańscy policjanci ujawnili dziuplę samochodową, w której znajdowało się skradzione auto, części samochodowe, motocykle, quad, a także wysuszone krzewy konopi indyjskich. Mężczyzna, bezpośrednio związany z tą sprawą usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Wszystko zaczęło się w nocy z 16 na 17 stycznia kiedy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zostali poinformowani o kradzieży forda fiesty z terenu Plewisk. Funkcjonariusze potrzebowali zaledwie kilku godzin by ustalić gdzie trafiło auto.

Prywatna posesja usytuowana była w Komornikach i nie budziła żadnych podejrzeń. Po wejściu na teren nieruchomości okazało się, że w pomieszczeniu magazynowym znajdował się skradziony kilka godzin wcześniej ford fiesta, części od zdemontowanych pojazdów, dwa motocykle i quad ze zmienionymi polami numerowymi VIN, a także wysuszone krzewy konopi indyjskich. Do sprawy zabezpieczono również wyspecjalizowane narzędzia służące do kradzieży pojazdów.

Ujawnione części samochodowe, motocykle i quad trafiły do dalszych badań. Wartość zabezpieczonego mienia szacuje się na blisko 100 tysięcy złotych. Z ustaleń policjantów wynika, że  z zabezpieczonych roślin konopi można było wyprodukować kilogram narkotyku.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego właściciela posesji, na której dziupla się znajdowała. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. 19 stycznia decyzją Prokuratury trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet  8 lat więzienia.

źródło:poznan.policja.gov.pl

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.