Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Instalacja fotowoltaiczna w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach

Na dachu nowej Szkoły Podstawowej w Plewiskach przy ul. prof. W. Strażewicza działa instalacja fotowoltaiczna. Panele fotowoltaiczne zostały umieszczone na każdym z trzech segmentów kompleksu szkolnego. Jest to pierwszy przykład wykorzystania odnawialnych źródeł energii na budynku użyteczności publicznej w gminie Komorniki. Roboty realizowała firma Eko-Solar Sp. z o.o. wyłoniona w przetargu ograniczonym.

Zakres prac obejmował kompleksowe wybudowanie instalacji fotowoltaicznej z przyłączeniem systemu instalacji do sieci energetycznej (moc przyłączeniowa 90 kW). Całkowita moc instalacji fotowoltaicznej 98,83 kWp.

Zadanie o wartości 517.814,26 zł zostało dofinansowane przez WFOŚiGW w Poznaniu w formie pożyczki częściowo umarzalnej w wysokości 489 tys. zł.

Ogniwa fotowoltaiczne produkują przez bardzo długi okres energię z promieniowania słonecznego. W przeciwieństwie do innych typów elektrowni fotowoltaika nie wymaga dostarczenia paliw kopalnych, nie emituje spalin i nie powoduje hałasu. Fotowoltaika to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne -szkoła będzie sama produkować prąd na własne potrzeby. Korzystanie z paneli słonecznych zniweluje w znacznym stopniu straty energetyczne.

Komentarze

Patryk

2017-08-02

Ciekawy jestem komu to szkoła zawdzięcza, kto wystąpił z inicjatywą? Na stronie placówki nie ma żadnej informacji na ten temat, a gmina też milczy.
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.