Info
Jak oceniasz zagrożenie zarażenia się koronawirusem

Co z wywozem śmieci? Firma Komunalnik na wylocie?

 
Zanim zaczęła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy, wójt Jan Broda poinformował o sytuacji „śmieciowej”. Zaległości z wywożeniem odpadów, brak realizacji harmonogramu to zmora mieszkańców. Wójt przyznał, że sprawa ta i jego bulwersuje, dojrzała do radykalnego rozwiązania.
 
Związek Selekt wysłał pismo do Komunalnika, obligując firmę, pod groźbą rozwiązania umowy, do usunięcia zaległości w ciągu trzech dni. Odpowiedź przyszła szybko. Jest w niej wiele prawnych sformułowań prawniczych dotyczących rozwiązywania umowy. Muszą zabrać głos prawnicy. Gmina dokładnie bada stan zaległości we wszystkich miejscowościach, potwierdza zgłoszone reklamacje, sprawdza wszystkie posesje, ich sytuację. Raport będzie gotowy przed poniedziałkiem.
 
A poniedziałek, być może, przyniesie decyzję o rozstaniu się z Komunalnikiem (czas wypowiedzenia – dwa tygodnie). Wójt zastrzegł, że nie jest to sprawa do załatwienia „z automatu”. Chodzi przecież o kontrakt warty 11 milionów zł. – Jeśli przez wyznaczone trzy dni nic się nie zmieni, będę na zarządzie Selektu głosował za rozwiązaniem umowy – zapowiedział wójt.
 
Gdyby doszło do rozstania się z Komunalnikiem, jego rolę prawdopodobnie przejmie dotychczasowy partner gminy, czyli Remondis, ale tylko na trzy miesiące, czyli do rozstrzygnięcia kolejnego przetargu organizowanego przez Selekt. – To nie są łatwe decyzje, a zmiana operatora niesie za sobą wiele problemów – zaznaczył Jan Broda. Możliwe jest wystąpienie z Selektu, ale wszystko wskazuje, że mieszkańcy wówczas płaciliby więcej niż obecnie.
 
Nowiny Komornickie

Komentarze

Edziulo

2020-05-11

Po pierwotnym olewaniu i opierniczaniu teraz wróciło do normalności i jest lepiej niz było poprzednio. Mówię na podstawie własnych obserwacji
Kowalski

2020-05-11

Ta gmina chyba nie posiada żadnego sołtysa. A zdecydowanie nie posiada sołtysa z jajami .Małe dziewczynki mają większe jaja. Opowiadania o problemach itd..co nas mieszkańców to obchodzi ? Płacimy w terminie jak należy a smieci nie są wywożone . Czyli to tak jakby gmina nas okradała bo bierze pieniądze za coś czego niewykonje. Może zero kasy do gminy a śmieci sołtysowi na ogród?
Plewiska

2020-05-07

rozmowa z Panami którzy przyjrzdzaja
1. Panowie to dziś przyjechaliście zgodnie z harmonogramem?
2. Panie, jak mówią to jedziemy.
1. Ale to znacie harmonogram?
2. Panie dzwoń Pan do Komunalnika
1. Ale u nas harmonogram mamy ponoc "raz w tygodniu" a jestescie pierwszy raz od 2 tygodni.
2. Panie my ciągle jezdzimy na reklamacje, my zadnego grafiku nie mamy, dzwonią to jedziemy


"Ciekawie" to wygląda 😄😄😄😄🤣🤣🤣🤣
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.