Info
Jak oceniasz zagrożenie zarażenia się koronawirusem

Co z wywozem śmieci?!

Opóźnienia w wywożeniu śmieci to dla mieszkańców gminy Komorniki wielki problem. Narastają zaległości w opróżnianiu pojemników, szczególnie na obszarach o zabudowie wielorodzinnej. Związek Międzygminny Selekt informował niedawno, że dwutygodniowa częstotliwość nie zmieni się. Ostatnio jednak trwają przymiarki do modyfikacji harmonogramu. Wiele wskazuje, że odpady będą odbierane co tydzień.
 
Przyczyną wszystkich nieszczęść jest zmiana operatora. Spółka Remondis przegrała przetarg na obsługę gminy Komorniki z wrocławskim Komunalnikiem. I zaczęły się problemy, bo firma ta, jak się okazało, nie była w pełni przygotowana do nowego zadania. Nie tylko tu ma zresztą kłopoty, występują one też w innych miastach.
 
Można powiedzieć, że Komorniki mają wielkiego pecha. To jedyna gmina na obszarze działania Selektu, gdzie przetarg wygrał nieznany wcześniej wrocławski operator. Wójt Jan Broda postulował unieważnienie przetargu, rozpisanie go od nowa. Nie znalazł jednak zrozumienia ani w zarządzie Selektu, ani wśród pozostałych udziałowców. Jednak teraz w związku z tą sytuacją Selekt podobno wysłał do Komunalnika ultimatum. Jeżeli do końca bieżącego tygodnia nie opanuje sytuacji w Komornikach, umowa zostanie unieważniona z winy firmy.
 
 
nowinykomornickie.pl

 

Komentarze

Beata

2020-04-23

Ja mam wrażenie,że o moich śmieciach zapomnieli stoją 8 dzień.
Pan M.

2020-04-21

Wcześniej wszystko grało, odpady były wywożone według harmonogramu. Ktoś musiał ich przepchnąć, a teraz mamy pełne kosze, już 2 dni opóźnienia ze zwykłymi, zobaczymy jak "pójdzie" z segregowalnymi?
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.