Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Co z wieżą widokową na Szachtach?

Szachty zlokalizowane są na terenie Świerczewa i Fabianowa.  Mają powierzchnię ponad 100 hektarów. Są zespołem stawów ( glinianek ) powstałych w wyniku działalności dawnych cegielni. Łącznie jest tutaj około 40 akwenów o zróżnicowanej powierzchni - od 0,2 do 12 ha. Najokazalszy staw jest większy od jeziora Jarosławieckiego znajdującego się w Wielkopolskim Parku Narodowym. Szachty to jeden z najcenniejszych terenów przyrodniczych w Poznaniu.
 
Wieża widokowa ma powstać nad stawem Glabisia, w rejonie dawnej Cegielni Kotowo. Konstrukcję zaprojektowano na planie trójkąta równobocznego o boku długości 8 m. Ma mieć 25 m wysokości. Znajdzie się tam zadaszony taras widokowy o powierzchni 14 m2, z którego będzie roztaczał się widok na Szachty, okoliczne osiedla oraz centrum Poznania i Luboń. Konstrukcja wieży będzie metalowa wraz z obudową z kompozytu imitującego drewno.
 
Plany są wspaniałe, ale rzeczywistość jest zgoła inna. Wieża miała powstać w ubiegłym roku a dzisiaj nikt nie wie kiedy to faktycznie nastąpi. Po odwołaniu dwóch przetargów miasto ogłosiło trzeci i nadal szuka wykonawcy

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.