Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

CBA rozbiło „mafię lekową”

Agenci CBA  rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji nielegalnie skupiła w latach 2017-2018 z aptek na terenie całego kraju niezbędne dla ratowania życia leki warte co najmniej 100 mln zł.  Wśród zatrzymanych jest m.in. właściciel  hurtowni leków działającej w Wirach. 
Z informacji CBA wynika, że nielegalny proceder polegał na skupowaniu z aptek leków na podstawie fałszywych dokumentów zapotrzebowań. W tysiącach sztuk zapotrzebowania wystawiał, zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA, działający w grupie lekarz. Jak podało CBA, leki nie były przeznaczane dla pacjentów, ale do hurtowej odsprzedaży i przez współdziałającą hurtownię, skupione nielegalnie na polskim rynku leki, sprzedawane były do krajów europejskich.
CBA podkreśla, że grupa mogła współpracować od 2014 roku z ponad 6500 aptek w całej Polsce. Tylko w latach 2017-2018 grupa mogła skupić leki niezbędne do ratowania życia i i znajdujące się w specjalnym wykazie Ministra Zdrowia leków zagrożonych brakiem dostępności w Polsce warte co najmniej 100 mln zł. Na ministerialnej liście znajdują się m.in. leki onkologiczne i przeciwcukrzycowe, przeciwzakrzepowe, przeciwpsychotyczne i przeciwdepresyjne, stosowane w leczeniu ADHD, leki przeciwbólowe, szczepionki oraz hipoalergiczne preparaty dla dzieci z alergią czy specjalną dietą.
 
Źródło:CBA
 

Komentarze

tutejsza

2018-06-14

no nareszcie, mleka dla niemowlaka nie szło dostać, kapsułek z florą jelitową też, a co dopiero mieli poważnie chorzy, to szkoda gadać...
ciekawe tylko jaka mafia obecnie sprawia, że dobre masło od ponad roku utrzymuje się na kosmicznym poziomie ceny 8,6 złotego, a dzisiaj widziałam, skoczyło o kolejną złotówkę wyżej w cenie..gostyńskie...skandal, ponoć francuzi skupują, bo im krowy zaniemogły - dlaczego tylko mamy przez to tyle bulić
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.