Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Budowa węzła komunikacyjnego na granicy Poznania i Plewisk

W przyszłym tygodniu rozpoczną się konsultacje społeczne
W przyszłym tygodniu rozpoczną się konsultacje dotyczące tego, jak będzie wyglądać węzeł komunikacyjny Grunwaldzka na granicy Poznania i Plewisk.
- Pasy ruchu dla samochodów, autobusów, rowerów i pieszych mają być poprowadzone bezkolizyjnie w stosunku do torów kolejowych. Plan zakłada umożliwienie mieszkańcom łatwego przesiadanie się między autobusami i koleją. Dwupoziomowy zintegrowany węzeł komunikacyjny ma kosztować 60 milionów złotych. W kosztach ma partycypować Miasto Poznań wraz z powiatem i gminami Komorniki oraz Dopiewo - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się konsultacje. Wszyscy zainteresowani będą mogli przesyłać swoje uwagi do koncepcji do 15 września. Na 6 września zaplanowano spotkanie z zainteresowanymi tą inwestycją mieszkańcami, które odbędzie się w Zespole Szkół przy ulicy Żonkilowej na os. Kwiatowym w Poznaniu.

O konieczności wybudowania wiaduktu lub tunelu w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Grunwaldzkiej mówi się od lat. Wiosną okazało się, że miasto skłania się bardziej ku tunelowi, który miałby być zdecydowanie tańszy od wiaduktu. Szacuje się, że UE może dofinansować budowę nawet w 85%.

Na przejeździe w ciągu ulicy Grunwaldzkiej rogatki opuszczają się średnio co 15 minut, a w korkach każdego dnia stoi tu nawet 10 tysięcy kierowców. Nie dziwi więc fakt, że mieszkańcy mają już dosyć czekania na rozwiązanie, które poprawi tu sytuację.
źródło:epoznan.pl

Komentarze

Jacki

2017-08-23

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę wybudowanego tunelu lub wiaduktu.
Jurek

2017-08-23

Może wreszcie?
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.