Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

Budowa tunelu i centrum przesiadkowego na ul. Grunwaldzkiej - cd

Do połowy września miasto prowadziło konsultacje społeczne w sprawie budowy tunelu pod torami kolejowymi na granicy Poznania i Plewisk. Dzięki tej inwestycji znikną korki, jakie tworzą się na Grunwaldzkiej. Z nowego rozwiązania skorzystają nie tylko kierowcy, ale również rowerzyści i piesi. Dokumentacja powinna być przygotowana do 2019 roku. Sama budowa ma trwać ok. 2 lat. To oznacza, że prawdopodobnie w 2022 kierowcy pojadą tunelem.
Kolejny raz powraca temat przedłużenia linii tramwajowej do torów kolejowych. Zainteresowani tą inwestycją uważają, że w przeciwnym razie centrum przesiadkowe nie będzie spełniać swojej funkcji.
Maciej Wudarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania wyjaśnia, że na obecnym etapie jest to niemożliwe i to z kilku powodów. -Po pierwsze, znacząco zwiększałoby to koszty: o ok. 20-40 mln zł. Po drugie, znacznie wydłużyłoby to również czas trwania inwestycji, a to oznacza, że nie zdążylibyśmy zrealizować jej w ramach najbliższego projektu unijnego. Zgadzam się, że przedłużenie linii tramwajowej jest potrzebne. Dlatego podczas projektowania zaplanujemy miejsce na ułożenie nowych szyn, by móc starać się o wsparcie podczas kolejnego rozdania środków unijnych.

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.