Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

Budowa tunelu i centrum przesiadkowego na ul. Grunwaldzkiej - cd

Do połowy września miasto prowadziło konsultacje społeczne w sprawie budowy tunelu pod torami kolejowymi na granicy Poznania i Plewisk. Dzięki tej inwestycji znikną korki, jakie tworzą się na Grunwaldzkiej. Z nowego rozwiązania skorzystają nie tylko kierowcy, ale również rowerzyści i piesi. Dokumentacja powinna być przygotowana do 2019 roku. Sama budowa ma trwać ok. 2 lat. To oznacza, że prawdopodobnie w 2022 kierowcy pojadą tunelem.
Kolejny raz powraca temat przedłużenia linii tramwajowej do torów kolejowych. Zainteresowani tą inwestycją uważają, że w przeciwnym razie centrum przesiadkowe nie będzie spełniać swojej funkcji.
Maciej Wudarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania wyjaśnia, że na obecnym etapie jest to niemożliwe i to z kilku powodów. -Po pierwsze, znacząco zwiększałoby to koszty: o ok. 20-40 mln zł. Po drugie, znacznie wydłużyłoby to również czas trwania inwestycji, a to oznacza, że nie zdążylibyśmy zrealizować jej w ramach najbliższego projektu unijnego. Zgadzam się, że przedłużenie linii tramwajowej jest potrzebne. Dlatego podczas projektowania zaplanujemy miejsce na ułożenie nowych szyn, by móc starać się o wsparcie podczas kolejnego rozdania środków unijnych.

Komentarze

Stan

2018-03-10

Wraz z przyszłymi wyborami pojawia się temat nr 1 mieszkańców Plewisk, czyli szybki przejazd przez tory. Dawno, dawno temu obiecywali budowę wiaduktu. Tematem obecnych wyborów jest budowa tunelu z widokiem na przystanek tramwajowy. Oczywiście wyborcom po wyborach opowie się nową bajkę. Na ziemi było, pod ziemią też, to nowym pomysłem może być przelot śmigłowcem Caracal. Mieszkańcom życzę aby kiedyś włodarze postali w korku.
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.