Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

Budowa nowej drogi S5 - kiedy wreszcie znikną korki w Komornikach?

Budowa nowej drogi S5 miała zakończyć się jesienią 2017 roku, później termin przesunięto na maj 2018, a teraz na koniec obecnego roku. Tymczasem co dzieje się na budowie? Otóż nic -  wykonawca właśnie opuścił plac budowy. Co najgorsze, wykonawca inwestycji, włoska firma Toto rozważa zerwie kontraktu, co wydłużyłoby  budowę o kolejne parę lat.
Nowy fragment drogi ekspresowej nr 5 będzie miał 16 kilometrów długości i będzie łączył trasę z autostradą A2. Nowa droga będzie de facto przedłużeniem zachodniej obwodnicy Poznania w kierunku Wrocławia. Zaczynać się będzie w Głuchowie, gdzie zachodnia obwodnica łączy się z autostradą. 16 km dalej, we Wronczynie, kierowcy zjadą na istniejącą drogę krajową nr 5. Na nowym, dwujezdniowym odcinku S5 znajdą się trzy węzły: Dopiewo, Stęszew i Mosina. Obwodnica ta ma zlikwidować korki w Komornikach.
 
Nowy odcinek trasy ograniczy przede wszystkim hałas generowany przez dziesiątki tysięcy pojazdów jeżdżących każdego dnia po obecnej "piątce" w okolicach Poznania. Poprawę odczują m.in. mieszkańcy Komornik, Szreniawy, Rosnówka i Dębienka. TYLKO KIEDY?
 
fot: gazeta wyborcza

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.