Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

Biblioteka w Plewiskach z rządowym plusem

Biblioteka w Plewiskach z powodzeniem zakończyła udział w Programie Rządowym KULTURA+ BIBLIOTEKA+ Infrastruktura Biblioteka. Mija właśnie 5 lat od jego rozpoczęcia.
 
Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki przystąpiła do Programu w 2012 r. W ramach Programu rozpoczęto budowę Filii Biblioteki w Plewiskach.  Celem  tej inwestycji było przekształcenie biblioteki w nowoczesne centrum kulturalne gminy oraz spełnienie kryteriów certyfikatu BIBLIOTEKA+.
 
Zgodnie z umową budowa ukończona została w terminie, tj. do końca grudnia 2013 r. Całkowity koszt inwestycji wyniósł prawie 1,5 mln zł.
 
Przez 5 lat trwania programu biblioteka składała sprawozdania z utrzymania określonych parametrów. Jednym z warunków wypełniającym zobowiązania umowy było zwiększenie o 10% liczby osób korzystających z biblioteki.
 
Okazało się, że udostępnienie nowego budynku biblioteki przyczyniło się do znacznego wzrostu ilości czytelników. Osiągnięty wynik przekroczył zakładany plan wykonania. Liczba czytelników zarejestrowanych wzrosła o blisko 40%.
 
Biblioteka w Plewiskach ma obecnie do dyspozycji 22 189 woluminów i 235 audiobooków. Tylko w 2018 roku dokonano 27 186 wypożyczeń.
 
W tutejszej placówce można nie tylko wypożyczać książki. Biblioteka stała się centrum kulturalnym Plewisk. Regularnie odbywają się tu przedstawienia teatralne i koncerty, eventy z cyklu Cała Gmina Czyta Dzieciom. Aktywnie działa Dyskusyjny Klub Książki, uczniowie przychodzą na lekcje biblioteczne. Do dyspozycji mieszkańców jest także 5 stanowisk komputerowych z dostępem do darmowego internetu. W ubiegłym roku bibliotekę odwiedziło ponad 13 tys. osób.
 
Gratulujemy Joannie Brychcy - dyrektor biblioteki oraz pracownikom za stworzenie przyjaznego miejsca spotkań z książką i kulturą.
 
 źródło:komorniki.pl
 

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.