Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Bezpłatne przejazdy dla uczniów mieszkających w naszej gminie

Radni zdecydowali o bezpłatnych przejazdach autobusami dla dzieci uczących się w gminnych szkołach. Ulga obejmie strefy B i C i zacznie obowiązywać od października.
 
Do tej pory gmina organizowała bezpłatne przejazdy dzieciom mieszkającym w określonej ustawą o systemie oświaty odległości od szkoły. Teraz nie będzie miało to znaczenia, uczniowie gminnych szkół nie będą płacić za transport na terenie całej gminy. W rozpoczętym właśnie roku szkolnym z ulgi skorzystają też uczniowie ostatniego rocznika gimnazjum.
 
Bilety zostaną doładowane w formie Poznańskiej Karty Aglomeracyjnej (PEKA). Uczniowie będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w czasie trwania zajęć edukacyjnych, tj. do 30 czerwca. Wnioski o wydanie i doładowanie karty PEKA będą przyjmowane w sekretariatach szkół do 30 września tego roku.
 
Z bezpłatnych przejazdów skorzystają także dzieci mieszkające w naszej gminie, które są uczniami szkół podstawowych w Puszczykowie i Luboniu – miastach znajdujących się w tych samych strefach biletowych, co gmina Komorniki.
 
źródło:komorniki.pl

Komentarze

b

2018-09-26

UWAGA - TERMIN składania wniosków to 30.09.2018!! Do wniosku należy załączyć kartę PEKA wystawioną na dziecko (jeśli ma).
wystarczy poczytać

2018-09-22zgodnie z podjętą przez Radę Gminy Komorniki uchwałą - Uchwała Nr LVI/548/2018 Rady Gminy Komorniki z dnia 5 września 2018 roku w sprawie określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami transportu zbiorowego dla uczniów szkół podstawowych oraz uczniów klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach podstawowych, zamieszkałych na terenie gminy Komorniki, bezpłatne bilety obowiązują na terenie naszej gminy, w strefach B i C. Poznań leży poza tymi strefami – w strefie A, w związku z tym bezpłatne bilety nie obejmują tego rejonu. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku Poznania i innych gmin, gdzie bezpłatny transport odbywa się przede wszystkim w granicach miasta/gmin. W tej chwili nie ma możliwości rozszerzenia obszaru bezpłatnych przejazdów dla ww. grup, nie wykluczamy jednak takiej ewentualności w przyszłości.
ACN

2018-09-21

No właśnie. Mam podobne pytanie. Co z dziećmi uczącymi się w Poznaniu?
b

2018-09-21

A co z dziećmi zameldowanymi w naszej gminie a uczącymi się w Poznaniu? Gdzie składać wnioski??
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.