Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

Będzie targowisko w Plewiskach?

O inicjatywie Marty Pastusiak i Marcina Wolskiego poinformował Głos Wielkopolski. Temat nie jest nowy, bo pomysł, by zorganizować w Plewiskach targowisko pojawiał się od kilku lat. Dotychczas jednak brakowało osób, które postanowiłyby wzięcie odpowiedzialności za ich realizację. Sytuacja się zmieniła wraz z zaangażowaniem wspomnianej dwójki mieszkańców. Wraz z sytuacją zmieniło się też nastawienie wójta. Dotychczasowa sceptyczność Jana Brody, włodarza gminy Komorniki ustąpiła zaciekawieniu, gdy Pastusiak z Wolskim pokazali ile osób udało im się zainteresować tematem.

Wszystko zaczęło się od chęci sprzedawania kawy. Gdy Marta z Marcinem dowiedzieli się, że w okolicy nie ma miejsca, w którym mogliby sprzedawać, postanowili je zorganizować. Wkrótce okazało się, że otrzymali kilkaset odpowiedzi od ludzi zainteresowanych tak zakupami, jak sprzedażą na targowisku. Inicjatorzy akcji przedstawili wójtowi plan przedsięwzięcia, który przedstawił im dwie możliwe lokalizacje targowiska i zaproponował, by starali się o pieniądze z budżetu obywatelskiego. Najprawdopodobniej właśnie taką drogą Marta z Marcinem spróbują zrealizować swój projekt.

W zamyśle targ ma być miejscem, w którym mieszkańcy Plewisk będą mogli sprzedawać własne wyroby i plony. W planie jest też utworzenie strefy jedzeniowej, w której serwowane mają być gotowe posiłki. Miejscu towarzyszyć ma także strefa rekreacji i zabaw dla dzieci.

źródło:epoznan.pl

Komentarze

Mieszkaniec Plewisk

2018-08-06

Fajne miejsce, tylko ta droga dojazdowa albo kurz albo błoto. Ciekawe czy przy okazji uda się jakiś sensowny parking zorganizować.
Tutejszy

2018-08-06

Wszystko wskazuje na to, że targowisko będzie na działce 618/85 przy ul. Miętowej na os. Zielarskim
Mieszkaniec Plewisk

2018-08-02

Witek mądralo, może sam najpierw przeczytasz dokłądnie zanim palniesz coś głupiego.
Zacytuję ci, to może się zorientujesz o co mi chodzi:

"Inicjatorzy akcji przedstawili wójtowi plan przedsięwzięcia, który przedstawił im dwie możliwe lokalizacje targowiska"

Powtarzam DWIE MOŻLIWE LOKALIZACJE - więc proszę, jeśli ktoś wie, o informację jakie to lokalizacje.
Witek

2018-08-01

Z treści artykułu wynika, że co do lokalizacji nie podjęto jeszcze decyzji. Wystarczyło przeczytać..
MG

2018-07-31

Tytuł artykuły co do literki zerżnięty z e-poznan - słabo...
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.