Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Będzie targowisko w Plewiskach?

O inicjatywie Marty Pastusiak i Marcina Wolskiego poinformował Głos Wielkopolski. Temat nie jest nowy, bo pomysł, by zorganizować w Plewiskach targowisko pojawiał się od kilku lat. Dotychczas jednak brakowało osób, które postanowiłyby wzięcie odpowiedzialności za ich realizację. Sytuacja się zmieniła wraz z zaangażowaniem wspomnianej dwójki mieszkańców. Wraz z sytuacją zmieniło się też nastawienie wójta. Dotychczasowa sceptyczność Jana Brody, włodarza gminy Komorniki ustąpiła zaciekawieniu, gdy Pastusiak z Wolskim pokazali ile osób udało im się zainteresować tematem.

Wszystko zaczęło się od chęci sprzedawania kawy. Gdy Marta z Marcinem dowiedzieli się, że w okolicy nie ma miejsca, w którym mogliby sprzedawać, postanowili je zorganizować. Wkrótce okazało się, że otrzymali kilkaset odpowiedzi od ludzi zainteresowanych tak zakupami, jak sprzedażą na targowisku. Inicjatorzy akcji przedstawili wójtowi plan przedsięwzięcia, który przedstawił im dwie możliwe lokalizacje targowiska i zaproponował, by starali się o pieniądze z budżetu obywatelskiego. Najprawdopodobniej właśnie taką drogą Marta z Marcinem spróbują zrealizować swój projekt.

W zamyśle targ ma być miejscem, w którym mieszkańcy Plewisk będą mogli sprzedawać własne wyroby i plony. W planie jest też utworzenie strefy jedzeniowej, w której serwowane mają być gotowe posiłki. Miejscu towarzyszyć ma także strefa rekreacji i zabaw dla dzieci.

źródło:epoznan.pl

Komentarze

omnom

2018-08-07

może i jest tam normalna struktura ulic, ale ze stwierdzeniem " jedyne sensowne miejsce mieszkalne w Plewiskach" się nie zgodzę :) i nie chcę wchodzić za bardzo w polemikę :)
pola

2018-08-06

os. Zielarskie to jedyne sensowne miejsce mieszkalne w Plewiskach. istnieje od 20 lat, ma normalną strukturę ulic i gmina jest w stanie cokolwiek robić na jakiś swoich skrawkach terenu. to co się podziało po drugiej stronie grunwaldzkiej na prywatnych działeczkach "gospodarzy' to tragedia. naiwnym proponuję, aby poprosili "gospodarzy" o przeznaczenie tych swoich działek na targowisko albo skate park oczywiście w ramach szeroko rozumianego wolontariatu.
omnom

2018-08-06

widzę, że ostatnio jakiś trend robienia wszystkiego w tym blokowisku na zielarskich... Super place zabaw, jakieś skate parki, wybiegi dla psów, a może by tak pomyśleć o "spokojniejszych" częściach wsi?
Miętus

2018-08-06

Miętowa? Serio? trochę słabo, mi raczej nie będzie się chciało taki kawał jechać. Ja rozumiem, że jest tam plac, ale taki targ, powinien być gdzieś po środku... Proponuję zburzyć biedronkę na Grunwaldzkiej (masakryczna jest, zarówno bałagan jak i obsługa nie teges) i w jej miejscu utworzyć targ :D
Mieszkaniec Plewisk

2018-08-06

Fajne miejsce, tylko ta droga dojazdowa albo kurz albo błoto. Ciekawe czy przy okazji uda się jakiś sensowny parking zorganizować.
Tutejszy

2018-08-06

Wszystko wskazuje na to, że targowisko będzie na działce 618/85 przy ul. Miętowej na os. Zielarskim
Mieszkaniec Plewisk

2018-08-02

Witek mądralo, może sam najpierw przeczytasz dokłądnie zanim palniesz coś głupiego.
Zacytuję ci, to może się zorientujesz o co mi chodzi:

"Inicjatorzy akcji przedstawili wójtowi plan przedsięwzięcia, który przedstawił im dwie możliwe lokalizacje targowiska"

Powtarzam DWIE MOŻLIWE LOKALIZACJE - więc proszę, jeśli ktoś wie, o informację jakie to lokalizacje.
Witek

2018-08-01

Z treści artykułu wynika, że co do lokalizacji nie podjęto jeszcze decyzji. Wystarczyło przeczytać..
Mieszkaniec Plewisk

2018-08-01

to gdzie ten targ ma być?

Witek

2018-08-01

Do MG. Pod tekstem jest podane źródło informacji, tj. epoznan.pl. Więc czego się czepiasz?
ciekawy

2018-08-01

gdzie ono ma być zlokalizowane?
Sąsiad

2018-07-31

Mi to nie przeszkadza.To nie portal po którym spodziewam się wciągających tekstów tylko informacji o naszej miejscowosci i spełnia w 100% to założenie
MG

2018-07-31

Tytuł artykuły co do literki zerżnięty z e-poznan - słabo...
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.