Czy polskim nauczycielom należą się podwyżki?

Bankructwo dewelopera budującego mieszkania w Plewiskach

Chodzi o spółkę PW Developer powiązaną z firmą deweloperską PAJO z Lubonia. To właśnie ten deweloper wybudował osiedle mieszkaniowe przy ulicy Miętowej 35 w Plewiskach. W maju ubiegłego roku, sąd ogłosił upadłość spółki, a większość kupujących nie posiadała jeszcze aktów notarialnych. 
 
Zarząd PW Developer zapewniał wówczas, że zamierza wywiązać się z wszystkich umów zawartych z klientami, którzy nabyli od niej mieszkania. 
 
Minęło 9 miesięcy, a nabywcy mieszkań przy ulicy Miętowej 35 wciąż nie wiedzą, jaka czeka ich przyszłość. 130 rodzin uważa, że zostali oszukani. że będą ponosić dodatkowe koszty. Najzwyczajniej się boją , a prezes firmy ponoć nie odbiera telefonów. Od syndyka wiadomo, że sprzedał już cały majątek. 
 
Zainteresowani niedoszli właściciele mieszkań otrzymują od syndyka na bieżąco informacje o możliwych wariantach finalnego rozstrzygnięcia. W chwili obecnej procedowany jest sposób ponownego, ale tym razem skutecznego zakupu lokali. W przypadku tych lokali, co do których niedoszli nabywcy nie wyrażą zgody na zakup, syndyk będzie podejmował czynności likwidacyjne. Rzeczywiście więc sytuacja, w której znaleźli się klienci upadłej spółki nie jest dobra, choć istnieje duża szansa na odzyskanie przez nich choćby części zainwestowanych pieniędzy.
 
źródło:epoznan.pl

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.