Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Anita Włodarczyk to dziewczyna z innej planety?

Anita Włodarczyk, niegdyś związana z Poznaniem,  przygotowuje się w Arłamowie do mistrzostw świata w lekkiej atletyce, które odbędą się w sierpniu w Londynie. Na jednym z treningów na polu golfowym rzuciła młotem na odległość 100 metrów. To prawda, że miała nieograniczoną przestrzeń i pomogło jej też ukształtowanie terenu, ale to tak jest wynik z kosmosu.

Jeszcze nigdy nie rzuciłam na treningu 80 metrów, a w konkursach kilka razy się już udało. Chociaż trzeba przyznać, że przyjemnym uczuciem jest obserwowanie, jak młot ląduje 100 metrów od ciebie - powiedziała lekkoatletka.

Włodarczyk w Londynie będzie broniła tytułu mistrzyni świata. Jej celem jest pobicie należącego do niej rekordu świata, który wynosi 82,98 metra. Kwalifikacje rzutu młotem odbędą się 5 sierpnia.

 

Ta wielokrotna zdobywczyni złotych medali na różnych światowych imprezach ( ma między innymi 2 złote medale olimpijskie) i kilkukrotna rekordzistka świata, będąc w AZS Poznań była zmuszona trenować pod mostem Rocha w Poznaniu. Klub nie potrafił zapewnić jej normalnych warunków treningowych. Po podmostowej zaprawie, jako zupełnie nieznana poza Polską zawodniczka, pojechała do Berlina na mistrzostwa świata. Zdobyła tam złoto z rekordem świata. Zdobyła je, choć w Poznaniu musiała... trenować pod mostem i szukać młota w krzakach. Zresztą do dzisiaj poznańskie kluby nie posiadają odpowiednich rzutni gwaranujących sportowcom właściwe warunki treningowe a osobom postronnym bezpieczeństwo. Po kilku latach pobytu w Poznaniu Anita przeniosła się do Skry Warszawa. I co... to samo. Ten klub ma infrastrukturę jeszcze sprzed 100 lat. Młodzież nie cce trenować ale Anita zaciska zęby po czym jedzie na olimpiadę do Rio i zdobywa złoty medal. Tak zawodniczka to skarb. Miała wiele propozycji zmiany obywatelsta. W Niemczech czy w Rosji traktowana byłaby jak królowa, ale zostaje w Polsce... Czy słusznie?

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.