Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Andżelika Kerber, zwyciężczyni tegorocznego Wimbledonu, jest już w Puszczykowie

Andżelika Kerber, która wygrała wielkoszlemowy Wimbledon, dzisiaj pokazała legendarny „talerz” w Puszczykowie, gdzie mieszka i ma Centrum Tenisowe „Angie”.  Dla 30-letniej tenisistki triumf na trawiastych kortach Wimbledonu był trzecim wielkoszlemowym sukcesem w karierze. Wcześniej, w 2016 roku wygrywała Australian Open oraz US Open.
– Do pełnego szlema brakuje mi jedynie wygranej w Paryżu – powiedziała Andżelika Kerber. – Wimbledon to jest spełnienie moich marzeń. Ten turniej ma w sobie coś wyjątkowego. To wspaniałe uczucie sięgnąć po to trofeum.
Andżelika Kerber jest posiadaczką dwóch paszportów (polskiego i niemieckiego), ale niestety reprezentuje barwy Niemiec mimo, że na stałe mieszka w Polsce, w rodzinnym Puszczykowie, gdzie jest zameldowana. W Polsce też odprowadza podatki. Gdy rozpoczynała profesjonalną karierę, chciała grać dla Polski, ale nasz związek tenisowy nie był zainteresowany. Wobec tego, żeby dalej się rozwijać i nie zmarnować nieprzeciętnego talentu, zdecydowała się na występowanie w barwach Niemiec. Tenisistka mieszka w Puszczykowie z dziadkami i rodzicami.
 
Fot. www.tenisisquash.pl

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.