Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

11 listopada mamy Imieniny Ulicy Święty Marcin

Imieniny Ulicy Święty Marcin są wyprawiane od 1994 roku. Będą koncerty, pokazy fajerwerków i oczywiście parada z udziałem szczudlarzy i orkiestry, a do tego obowiązkowe zajadanie się rogalami świętomarcińskimi.

Centralnym punktem tegorocznych obchodów jest oczywiście korowód z udziałem samego świętego jadącego na koniu.  W tym roku korowód przejdzie inną trasą. Wystartuje tym razem z Ronda Kaponiera o godzinie 13.30. Przemarsz zakończy się pod Centrum Kultury Zamek. Tradycyjne przekazanie Świętemu Marcinowi kluczy do miasta przez prezydenta Poznania zaplanowano na godz. 14.00.

Korowód ma być równie barwny i niezwykły jak w latach poprzednich -weźmie w nim udział aż 300 artystów ulicznych.

Inna istotna zmiana dotyczy ustawienia straganów, na których można co roku kupić m.in. rogale świętomarcińskie. W tym roku stoiska będą ustawione koło Zamku wzdłuż al. Niepodległości. Nie zmieni się ustawienie głównej sceny, która stanie na parkingu przed CK Zamek. Wystąpią na niej: zespół Dikanda, Orkiestra Prowincjonalna, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Raz Dwa Trzy.

Podczas tegorocznych Imienin Ulicy organizatorzy szczególny nacisk położą na promocję organizacji pozarządowych i idei wolontariatu. 10 listopada o godz. 18.00 w Sali Wielkiej Zamku  odbędzie się m.in. spotkanie z siostrą Małgorzatą Chmielewską, przełożoną wspólnoty „Chleb Życia”,.

Obchody Święta Ulicy zakończy pokaz sztucznych ogni o godz. 21.00
 

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.